Dzienne archiwum: 11 kwietnia 2022

• Śr, Czw i Pt : 1800
    • Sob : 2000
    • Ndz : 600 i 1200
  2. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy i adoracja do godz. 21:00.
  3. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, czyli dwa posiłki lekkie i jeden do sytości. Nawiedzenie Pana Jezusa w Ciemnicy przez cały dzień. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. W zakrystii można zgłaszać dodatkowo osoby, które nie korzystają z wizyty kapłana w pierwszy piątek.
  4. O godz. 15:00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Droga krzyżowa o 17:30, a po niej o 18:00 Liturgia Męki Pańskiej i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja przez całą noc i dzień, aż do rozpoczęcia  Wigilii Paschalnej.
  5. O godz. 23:00 adoracji będzie przewodniczyła młodzież, o 24:00 droga krzyżowa poprowadzona przez mężczyzn, a potem adoracja rolami:
    • od 1:00 Sołtystwo Dolne i Górne
    • od 2:00 Rola Sadłowa
    • od 3:00 Rola Ramsowa
    • od 4:00 Rola Rusnakowa
    • od 5:00 Rola Graczowa.
  6.  Strażaków bardzo proszę o zaciągnięcie honorowej warty przy Grobie Pańskim przez cały czas. Zbiórka strażaków w sprawie warty będzie dziś o godz. 14:30 w remizie. Obecność obowiązkowa.
  7. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów o godz. 9:00, 10:00, 11:00, 12:00 i 13:00.
  8. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20:00 od poświęcenia ognia na zewnątrz kościoła. Na liturgię przynosimy świece oraz wodę do poświecenia we własnych naczyniach.
  9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Rezurekcyjna o godz. 6:00.
  10. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek.
  11. Dziękuję za posprzątanie kościoła Marii, Bogusławie i Oliwi Zubrzyckim, Klaudii Palkij, Agnieszce Zubrzyckiej, Danucie i Józefowi Świetlakom oraz Emilii Zubrzyckiej. O przygotowanie kościoła na święta prosimy mieszkańców Sołtystwa Dolnego i Górnego.
  12. Z okazji niedzieli finansowej zebraliśmy … zł. Bóg zapłać!
  13. Zarząd Spółki Wodociągowej w Zubrzycy Dolnej od 24 kwietnia przyjmuje zapisy na przyłączenie do wodociągu. Przyłączenie będzie możliwe po wybudowaniu nowego ujęcia wody i linii zasilającej.
  14. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym kolejna płyta Biblii Audio. Dla dzieci jest StaśPromyczek Dobra oraz do zabrania karteczki Ziarno.
  15. Składam serdeczne podziękowania ks. Andrzejowi Wciślakowi, wicedyrektorowi Wydziału Katechetycznego za  wygłoszone do nas rekolekcje wielkopostne. Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali z tego świętego czasu refleksji i nawrócenia oraz przystąpili do sakramentu pojednania. Tradycyjnie dzisiejsza składka jest wyrazem naszej wdzięczności dla rekolekcjonisty za wielkopostną posługę Słowa w naszej parafii i pomoc w duchowym przygotowaniu do świąt.Niech Zmartwychwstały Pan Jezus wynagrodzi Ci, księże Andrzeju, trud głoszenia Słowa Bożego obfitością swoich łask. Dziękujemy za pomoc w otwarciu serca na Boga i za przypomnienie nam podstawowych zasad owocnego korzystania z sakramentu pokuty. Dziękujemy za uświadomienie nam prawdy, że szatan jest i że chociaż „jak lew ryczący krąży, szukając kogo by pożreć”, to Bóg i Jego Miłosierdzie jest większe od niego i od naszych grzechów.  Bóg zapłać również za posługę w konfesjonale. Otaczamy Cię naszą wdzięczną modlitwą, szczególnie w Wielki Czwartek w dzień ustanowienia sakramentu Kapłaństwa.
  16. Zapowiedzi przedślubne (Zapowiedź 3)
    Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się:
    Damian HAMERNIK – Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Tyliczu
    Kinga KOLANIAK – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej
    Dominik ŚWIETLAK – Parafia św. Michała Archanioła w Zubrzycy Górnej
    Dominika PALUCH – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej
    Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE OD KSIĘDZA WŁADYSŁAWA

Drogi Ks. Piotrze i drodzy Parafianie,

Na zbliżające się Święta Wielkanocne chcę Wam złożyć moje najserdeczniejsze życzenia.

Zmartwychwstały Chrystus przychodząc do swoich Apostołów, przynosi im zawsze dar pokoju. I my, którzy żyjemy w sytuacjach lęku, zmęczenia, rozczarowania i niepewności, bardzo potrzebujemy tego daru.

Oby Zmartwychwstały Chrystus, który obdarzał pokojem zalęknionych Apostołów, wniósł i do naszych niespokojnych serc prawdziwy pokój i był dla nas umocnieniem w chwilach pełnych niepewności i smutku. Oby przeżywanie Wielkanocy w gronie najbliższych wniosło w nasze życie promienie nadziei, radości i upragnionego pokoju. Czytaj dalej