Dzienne archiwum: 8 maja 2022

4. Niedziela Wielkanocna

• Pon, Wt, Śr, Czw, Pt i Sob : 1800
    • Ndz : 900 i 1100
  2. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Prośmy Jezusa, Mistrza Apostołów, o powołania także z naszej parafii.
  3. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • poniedziałek (9.05) – uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika,
      głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej
    • wtorek (10.05) – św. Jana z Avila, prezbitera i doktora Kościoła
    • czwartek (12.05) – wspomnienie świętych męczenników:
      Pankracego, Nereusza i Achillesa
    • piątek (13.05) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy
    • sobota (14.05) – święto św. Macieja, apostoła.
  4. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w tygodniu są odprawiane po Mszy świętej o godz. 18:00, a w niedzielę po  Mszy o 12:00. Serdecznie dziękuję za podtrzymywanie tradycyjnego śpiewania majówek przy kapliczkach. Godziny tych nabożeństw są na naszej stronie internetowej.
  5. Kandydatów do Bierzmowania zapraszam na plenerową majówkę rowerową w najbliższy piątek przy jednej z kapliczek. Szczegóły zostaną podane na lekcji religii w szkole.
  6. Próby przed Pierwszą Komunią będą w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 16:30 w kościele. Spowiedź dla rodziców dzieci komunijnych w sobotę od 9:00 do 10:00. Msza święta pierwszokomunijna – na prośbę rodziców – zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11:00. Wszystkich parafian niezwiązanych z uroczystością zapraszam na Mszę świętą o godz. 9:00.
  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Zuzannie i Andżelice Kulawiak, Lucynie Prośba, Katarzynie i Paulinie Bukna i Sylwii Komperda, a wczorajszym nowożeńcom za dekorację kwiatową. W nadchodzącym tygodniu troskę o kościół powierzamy rodzicom dzieci z klasy drugiej.
  8. Serdecznie dziękuję za ofiarę … zł i … euro złożone z okazji niedzieli finansowej.
  9. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym kolejna płyta Biblii Audio, a w niej cztery księgi mądrościowe – zachęcam do nabycia i słuchania Słowa Bożego. Dla dzieci jest jeszcze Promyczek Dobra i do zabrania karteczki Ziarno.