Dzienne archiwum: 15 maja 2022

5. Niedziela Wielkanocna

• Pon, Wt, Śr, Czw, Pt i Sob : 1800
    • Ndz : 900 i 1200
  2. Dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii świętej. Od jutra na Mszy świętej i nabożeństwie majowym dzieci z klasy trzeciej będą przeżywały swój Biały Tydzień.
  3. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • poniedziałek (16.05) – święto św. Andrzeja Boboli,
      prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski
    • środa (18.05) – wspomnienie św. Jana I, papieża i męczennika
      oraz św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera
    • piątek (20.05) – wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera
    • sobota (21.05) – wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika
      oraz świętych męczenników Krzysztofa Magallanesa,
      prezbitera i Towarzyszy.
  4. Rocznicę I Komunii dzieci z klasy czwartej będą świętować w przyszłą niedzielę (22.05) na Mszy świętej o godz. 9:00. Przygotowaniem do tego wydarzenia będzie udział w Białym Tygodniu razem z trzecioklasistami. Próby przed rocznicą w poniedziałek i wtorek po Mszy i nabożeństwie. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w piątek od 17:00.
  5. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w tygodniu są odprawiane po Mszy świętej o godz. 18:00, a dziś wyjątkowo po  Mszy o godz. 9:00. Zachęcam również do udziału w majówkach przy kapliczkach. Godziny tych nabożeństw są na naszej stronie internetowej.
  6. Kandydatów do Bierzmowania zapraszam na kolejną majówkę rowerową w najbliższy piątek o godz. 19:00 przy kapliczce Trójcy Świętej.
  7. Majówka ze św. Janem Pawłem II połączona z promocją książki Był wśród nas. Ks. Karol Wojtyła na Orawie napisanej na 100-lecie urodzin Karola Wojtyły przez księży pracujących w parafiach orawskich będzie w przyszłą niedzielę (22.05) o godz. 15:00 w Podsarniu.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i terenu wokół niego rodzicom dzieci z klasy drugiej, a rodzicom dzieci komunijnych za udekorowanie naszej świątyni na dzisiejszą uroczystość. Na ten tydzień troskę o kościół powierzamy rodzinom z następujących domów: 201, 202a, 203, 204, 204a, 205, 206, 206a, 207 i 208a.
  9. Koszenie trawy na cmentarzu jest planowane zaraz po niedzieli. Ewentualne porządkowanie grobów proszę wykonywać dopiero po zakończeniu prac.
  10. Zbiórka pieniędzy do puszek na leczenie, rehabilitacje i sprzęt ortopedyczny dla 7-letniej Wiktorii, która choruje na zespół Downa oraz porażenie kończyn dolnych będzie w przyszłą niedzielę (22.05) po Mszach świętych.
  11. W ramach akcji Pola Nadziei w ubiegłą niedzielę uczniowie Zespołu Szkół w Jabłonce zebrali na cele hospicjum 416 zł. Bóg zapłać za każdą złotówkę.
  12. W nowym Gościu Niedzielnym można przeczytać miedzy innymi o Karolu de Foucauld, który dzisiaj został ogłoszony świętym. Dla dzieci jest już czerwcowy Staś i do zabrania karteczki Ziarno.