Dzienne archiwum: 12 czerwca 2022

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Pt i Sob : 1800
    • Czw i Ndz : 900 i 1200
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • poniedziałek (13.06) – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera
      i doktora Kościoła; odpust w Zimnej Dziurze o 11:00
    • wtorek (14.06) – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
    • czwartek (16.06) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
    • piątek (17.06) – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika; odpust w Jabłonce Borach o 11:00.
  3. Gościmy dziś w naszej parafii ojca Igora Kozankewycza, dyrektora Caritas archidiecezji samborsko-drohobyckiej Kościoła grekokatolickiego na Ukrainie, który opowie nam o prowadzonych przez siebie dziełach: ośrodkach dla bezdomnych, uzależnionych i uchodźców z terenów okupowanych przez Rosjan oraz o przychodni zdrowia i budowie szpitala. Będzie też możliwość wsparcia finansowego tych dzieł.
  4. Msze święte w Boże Ciało tak jak w niedzielę, czyli o 9:00 i 12:00. Procesja do czterech ołtarzy po Mszy o godz. 9:00. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Serdecznie zapraszam na procesję zarówno w Boże Ciało jak i w czasie oktawy: dzieci do sypania kwiatów, młodzież bierzmowaną i kandydatów do Bierzmowania do niesienia feretronów, służbę liturgiczną oraz dzieci komunijne i rocznicowe w białych strojach, a kto tylko może niech przyjdzie w stroju regionalnym. Strażaków bardzo proszę o niesienie baldachimu i chorągwi oraz o zapewnienie bezpieczeństwa i utrzymanie porządku na trasie procesji. Składka w tym dniu jest przeznaczona na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji.
  5. Ołtarze na Boże Ciało w tym roku przygotowują mieszkańcy z następujących numerów domów: od 81 do 100 – ołtarz pierwszy na rozwidleniu drogi do Kozaków, od 101 do 120 – ołtarz drugi na wprost mostu żelaznego w pobliżu „Orlika”, od 121 do 140 – ołtarz trzeci na parkingu przy szkole i od 141 do 160 – ołtarz czwarty na trawniku przed bramą główną do kościoła. Cała trasa procesji jest dostępna na naszej stronie FB.
  6. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są odprawiane na Mszy świętej porannej jako dziękczynienie po Komunii świętej, natomiast wieczorem oraz w niedzielę po Mszy świętej o 12:00 podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu.
  7. Dziś kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej w naszej archidiecezji.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła Zofii Holla, Małgorzacie Woźnej, Jadwidze Holla, Piotrowi Paluchowi, Januszowi Masteli, Karolinie Paluch i Janinie Mastela oraz Dariuszowi Paluchowi, Marii Chełminiak i Halinie Paluch za dołożenie się do ofiary na kwiaty. W nadchodzącym tygodniu troskę o kościół powierzamy rodzinom z następujących domów: 230b, 231, 232, 233, 233a, 234a, 236, 237, 237a i 238. Dekorację kwiatową przygotują sobotni nowożeńcy.
  9. Z okazji niedzieli finansowej zebraliśmy … zł i … euro. Bóg zapłać za Waszą hojność!
  10. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym między innymi wywiad z ks. Sławomirem Oderem na temat wyniesienia na ołtarze Edmunda Wojtyły, brata Jana Pawła II. Dla dzieci są: Promyczek dobra, Staś i Mały Gość oraz do zabrania karteczki Ziarno.
  11. W zakrystii jest do nabycia specjalne wydanie Gościa Extra na tematy związane z Eucharystią, takie jak adoracja, wczesna Komunia święta, cuda Eucharystyczne itp. Cena 12 zł. Natomiast darmowe broszurki również na temat Eucharystii można zabrać ze stolika z gazetami.