Dzienne archiwum: 3 lipca 2022

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob : 1800
    • Ndz : 900 i 1200
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • poniedziałek (4.07) – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
    • wtorek (5.07) – wspomnienie św. Antoniego Marii Zaccarii, św. Marii Goretti i św. Elżbiety Portugalskiej
    • środa (6.07) – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
    • piątek (8.07) – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
      Kościoła Rzymskiego; ostatnie nabożeństwo
      czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa
    • sobota (9.07) – wspomnienie św. Augustyna Zhao Rong, prezbitera i Towarzyszy, męczenników.
  3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: Krystynie Kowalik, Annie Matonog, Wioletcie Pawlak, Katarzynie Matonog, Barbarze Guratowskiej, Marii Matonog, Adrianowi Pawlakowi, Krystynie Świetlak, Marzenie i Gabrysi Pawlak oraz Barbarze Solawa za dołożenie się do ofiary na kwiaty, a nowożeńcom za przygotowanie dekoracji kwiatowej. W nadchodzącym tygodniu o czystość w kościele zatroszczą się rodziny z następujących domów: 255, 256a, 258, 258a, 260, 260a, 263, 265, 266 i 268. Przygotowanie kościoła na uroczystości odpustowe powierzamy mieszkańcom Roli Rusnakowej i Roli Graczowej.
  4. Składam serdeczne podziękowania za złożone dziś ofiary z okazji niedzieli finansowej.
  5. Zapraszam na wycieczkę rowerową do Wypasionej Doliny ministrantów, lektorów i scholę oraz wszystkie chętne dzieci w poniedziałek 4 lipca. Wyjazd o godz. 9:30 spod kościoła. Należy zabrać ze sobą kamizelkę odblaskową, pisemną zgodę rodziców oraz kieszonkowe na wstęp do parku linowego.
  6. Z lektury dzisiejszego Gościa Niedzielnego możemy się miedzy innymi dowiedzieć co zrobić, kiedy pojawią się w nas wątpliwości w wierze. Dla dzieci są jeszcze wakacyjne numery Stasia, Promyczka Dobra i Małego Gościa. Zachęcam do lektury.
  7. Wakacyjna zbiórka krwi pod hasłem Orawa dzieli się krwią będzie  dziś od godz. 9:00 do 13:00 w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce.
  8. Biuro Podróży Apolonia-Tour zaprasza na pielgrzymkę szlakiem sanktuariów ziemi włoskiej w dniach od 24 września do 3 października oraz na pielgrzymkę do Meksyku w terminie od 11 do 20 listopada br. Informacje w zakrystii.