Dzienne archiwum: 10 lipca 2022

• Śr, Czw i Pt : 1800
    • Sob : 900, 1200 i 1800
    • Ndz : 900 i 1200
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • poniedziałek (11.07) – święto św. Benedykta opata, patrona Europy
    • wtorek (12.07) – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu,
      biskupa i męczennika
    • środa (13.07) – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
    • czwartek (14.07) – wspomnienie św. Kamila de Lellis, prezbitera i św. Henryka
    • piątek (15.07) – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
    • sobota (16.07) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel,
      czyli Matki Bożej Szkaplerznej – odpust w naszej parafii
  3. Serdecznie dziękuję za ofiarę … zł i … euro złożoną z okazji niedzieli finansowej.
  4. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Klaudii i Annie Pawlikowskim, Paulinie Stec-Sala, Katarzynie Pawlak, Beacie Bosak, Annie Małysa, Dominice Omylak, Monice Małysa i Annie Belica oraz Malwinie Paś-Szymańskiej za dołożenie się do ofiary na kwiaty. W nadchodzącym tygodniu o czystość w kościele na odpust i na niedzielę zatroszczą się mieszkańcy Roli Rusnakowej i Roli Graczowej. Sprzątanie wokół kościoła i koszenie trawy będzie w środę o 10:00, natomiast mycie i ubieranie kościoła w piątek po Mszy świętej wieczornej.
  5. Msze święte w dniu odpustu będą o godz. 9:00, 12:00.  O godz. 18:00 Msza święta będzie już według liturgii niedzielnej. Kazanie na sumie wygłosi ks. Andrzej Wciślak, który w tym roku prowadził rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Na sumę zapraszam dzieci do sypania kwiatów, młodzież do niesienia feretronów, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w białych strojach i służbę liturgiczną. Strażaków bardzo proszę o niesienie baldachimu i chorągwi. Proszę  również o obecność pocztu sztandarowego naszej szkoły.
  6. Okazja do spowiedzi przed odpustem będzie w środę i w czwartek godzinę przed Mszą świętą wieczorną. Natomiast w piątek od 16:30 do 18:00 będą spowiadać również zaproszeni księża.
  7. Kancelaria parafialna w sobotę z racji odpustu będzie nieczynna.
  8. Zespół Viva Artis zaprasza w przyszłą niedzielę (17.07) na koncert muzyki sakralnej we własnych aranżacjach. Po Mszy świętej będzie można wesprzeć zespół ofiarami składanymi do puszek.
  9. Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę w tym roku wyrusza już po raz 41. Grupa Orawska wychodzi w niedzielę 24 lipca z Zubrzycy Górnej po Mszy o 9:30 w kaplicy św. Antoniego. Wejście na Jasną Górę 31 lipca. Msza na zakończenie o 14:30 w bazylice. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii lub w dniu wyjścia w Zimnej Dziurze. Koszt udziału to 60 zł od osoby w wieku do 16 lat oraz 120 zł od pozostałych. Więcej informacji na stronie Grupy Orawskiej.
  10. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym kolejna płyta z Biblią Audio, a na niej Księgi Królewskie i Księgi Kronik. Dla dzieci natomiast jest nowy numer Promyczka Dobra również z płytą CD, a na niej promyczkowe piosenki.