Dzienne archiwum: 11 września 2022

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob : 1800
    • Ndz : 900 i 1200
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • poniedziałek (12.09) – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
    • wtorek (13.09) – wspomnienie św. Jana Chryzostoma,
      biskupa i doktora Kościoła
    • środa (14.09) – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
    • czwartek (15.09) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny
      Bolesnej, odpust w Orawce o 11:00
    • piątek (16.09) – wspomnienie świętych męczenników
      Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
    • sobota (17.09) – wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa
      i doktora Kościoła i św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa
    • niedziela (18.09) – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona
      Polski i młodzieży; w tym dniu przeżywamy Archidiecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież, połączony ze zbiórką do puszek ofiar na cele duszpasterstwa młodzieży.
  3. Dzisiaj Jubileuszowa Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Łączymy się duchowo z pątnikami z naszej parafii i modlitwą otaczamy wszystkie rodziny.
  4. Serdecznie dziękuję za ofiarę … zł złożoną przed tygodniem z okazji niedzieli finansowej.
  5. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych będzie w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 9:00.
  6. Kustosz Sanktuarium w Krakowie-Mogile zaprasza do udziału w uroczystościach odpustowych ku czci podwyższenia Krzyża Świętego. Szczegóły na plakacie.
  7. Msza święta na Danielkach będzie w przyszłą niedzielę o 15:00. Poprzedzi ją droga krzyżowa rozpoczynająca się o godz. 12:00 przy kościele w Podwilku. Okolicznościowe kazanie wygłosi ks. Andrzej Wciślak, nasz rekolekcjonista wielkopostny.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: Beacie Brzegowy, Władysławie Skóbel, Annie Zubrzyckiej, Bronisławie Kubacka i Danucie Wykręt oraz Janowi Brzegowemu i Joannie Gruszka za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Na ten tydzień troskę o czystość w kościele powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 320a322, 323, 324, 324a, 325, 328, 337, 340 i 341.
  9. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto zwrócić uwagę na dodatek specjalny dla rodziców pt. „Dzieci w wirtualnej sieci”, podpowiadający jak nauczyć dziecko rozsądnie korzystać ze smartfona czy Internetu oraz jak je chronić przed zagrożeniami wirtualnego świata. Dla dzieci są wrześniowe numery Promyczka Dobra, Małego Gościa i Stasia. Zachęcam do lektury.
  10. Wnioski o dodatek węglowy będą przyjmowane i wydawane od jutra (12.09) do 30 listopada br. w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce w poniedziałki i środy od 8:00 do 14:00.