Dzienne archiwum: 2 października 2022

2 październik 2022

• Pon, Wt, Śr, Czw, Pt i Sob: 1700
    • Ndz : 900,1200 i o 1600 różaniec
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • niedziela (2.10) – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
    • wtorek (4.10) – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
    • środa (5.10) – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
    • czwartek (6.10) – wspomnienie św. Brunona, prezbitera
    • piątek (7.10) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;
                                              odpust w Chyżnem o godz. 11:00
  3. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie po Mszy świętej o godz. 17:00. Mam nadzieję, że zmiana godziny na wcześniejszą przyczyni się do większego udziału w nabożeństwach różańcowych dzieci i młodzieży. Bardzo proszę rodziców, aby – przede wszystkim osobistym przykładem – zachęcali swoje dzieci do modlitwy różańcowej. W niedzielę Różaniec o godz. 16:00. Procesja różańcowa będzie w następną niedzielę (9.10) po Mszy świętej o godz. 9:00.
  4. Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej przez cały październik będzie połączona z modlitwą różańcową.
  5. Godzina Święta w pierwszy czwartek od 16:00, a bezpośrednio po niej nabożeństwo różańcowe.
  6. Poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii świętej będzie w piątek (7.10) na Mszy świętej o 17:00.
  7. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek od 9:00.
  8. Okazja do spowiedzi dla dorosłych w czwartek i w piątek od godz. 16:00. Natomiast dzieci i młodzież szkolna przychodzi na spowiedź we wtorek bezpośrednio po skończonych lekcjach. Klasa 4, 5 i 6 na godz. 13:30, a klasa 7 i 8 na 14:30.
  9. Kancelaria parafialna w pierwszy czwartek (6.10) będzie nieczynna.
  10. Dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: Melanii Kulawiak, Krystynie Skoczyk, Katarzynie Kowalik, Kindze Kowalik, Dominice Gargasz, Grażynie Kasprzak i Monice Kidoń oraz Marii Wesołek, Emilii Papaj i Emilowi Kulawiakowi i wczorajszym nowożeńcom za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Na ten tydzień troskę o czystość w kościele powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 19a, 20a, 20b, 20c, 20d, 21a, 21b, 21c, 21d i 21e.
  11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj z okazji niedzieli finansowej.
  12. Wyjazd na przedstawienie pt. „Gość Oczekiwany” Zofii Kossak- Szczuskiej w wykonaniu Grupy Misterium z Myślenic będzie w przyszłą niedzielę (9.10) o 15:45. Mamy zarezerwowanych 50 darmowych biletów. Zapisy do środy (5.10). Koszt przejazdu to 20 zł od osoby. Serdecznie zapraszam.
  13. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto zwrócić uwagę na wywiad z papieskim jałmużnikiem, który opowiada o swojej ostatniej wizycie na Ukrainie oraz na wspomnienie o zmarłym przed tygodniem znanym aktorze Franciszku Pieczce. Natomiast w zakrystii jest do nabycia Gość Extra w całości poświęcony św. Siostrze Faustynie i kultowi Bożego Miłosierdzia. Dla dzieci są październikowe numery Małego Gościa i Stasia. Zachęcam do lektury.
  14. Mobilne Centrum Diagnostyki zaprasza na badania pod kątem wydolności płuc i oskrzeli, osteoporozy kości oraz zakwaszenia organizmu w najbliższą środę (5.10) o godz. 11:00 na parkingu kościelnym. Szczegóły na plakatach i ulotkach.