Dzienne archiwum: 16 października 2022

16 październik 2022

• Pon, Wt, Śr, Czw, Pt i Sob : 1700
    • Ndz : 900,1200 i o 1600 różaniec
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • niedziela (16.10) – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
    • poniedziałek (17.10) – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego,
                                                          biskupa i męczennika
    • wtorek (18.10) – święto św. Łukasza ewangelisty, patrona służby zdrowia;
                                          odpust w Lipnicy Wielkiej o 11:00
    • środa (19.10) – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera
    • czwartek (20.10) – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera,
                                        głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa
    • sobota (22.10) – uroczystość św. Jana Pawła II, głównego patrona województwa
                                            małopolskiego; odpust w Podsarniu w niedzielę o 11:30
  3. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie po Mszy świętej o godz. 17:00, a w niedzielę o 16:00.
  4. Nasza parafia została zaproszona na nowennę do św. Jana Pawła II do Podsarnia w najbliższy czwartek (20.10). Wyjazd autobusem o godz. 16.20 z przystanków. Zapisy jeszcze do wtorku (18.10). Koszt to dowolna ofiara.
  5. Kancelaria parafialna w czwartek (20.10) będzie nieczynna.
  6. Na wypominki roczne i jednorazowe będę przyjmował w poniedziałek, środę i piątek po Mszy świętej i nabożeństwie różańcowym w salce przy zakrystii. Wypominki jednorazowe można zostawiać na kartkach. Bardzo proszę o wyraźne zapisywanie imion, najlepiej w pierwszym przypadku (Adam, Aniela, itd.). Natomiast wypominki roczne zostaną wpisane bezpośrednio do zeszytu. Tradycyjnie można sobie wybrać godzinę Mszy świętej, przed którą będą odczytywane.
  7. Za tydzień niedziela misyjna. Słowo Boże będzie głosił ks. Jan Wichary z Zakopanego. Przywiezie również – jak co roku – kalendarze misyjne na przyszły rok.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: Dorocie i Grzegorzowi Bombol, Danucie Kowalczyk, Małgorzacie Róg, Agacie i Oliwii Lichosyt, Małgorzacie Karkoszka, Marcie Kulak, Teresie Pawlak, Agnieszce Kosek oraz Emilii i Katarzynie Bombol, Irenie Gargasz i Marcie Chlebek za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Na ten tydzień troskę o czystość w kościele powierzamy mieszkańcom z następujących domów 32b, 33a, 35a, 37, 37a, 38, 38a i 38b.
  9. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym płyta z Biblią Audio, a na niej kolejne historyczne księgi Starego Testamentu. Dla dzieci Promyczek Dobra i ostatnie numery Stasia. Zachęcam do lektury.