Dzienne archiwum: 13 listopada 2022

13 listopad 2022

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob : 1700
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • dzisiaj (13.11) – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza,
                                      Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
    • wtorek (15.11) – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła
    • środa (16.11) – rocznica poświęcenia rzymskich bazylik św. Piotra i Pawła,
                                  apostołów;  wspomnienie św. Małgorzaty Szkockiej i św. Gertrudy
    • czwartek (17.11) – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
    • piątek (18.11) – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
    • sobota (19.11) – 22. rocznica konsekracji naszego kościoła;
                                                  wspomnienie bł. Salomei
    • niedziela (20.11) – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  3. Przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz 6. Światowy Dzień Ubogich pod hasłem Chrystus dla Was stał się ubogim. Z tej okazji przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na pomoc najuboższym.
  4. Dziękuję serdecznie za złożoną ofiarę … zł i … euro z okazji niedzieli finansowej.
  5. Ks. Jan Wichary z Zakopanego przekazuje podziękowania za ofiarę 2.796 zł złożoną przy nabywaniu kalendarzy misyjnych.
  6. Dzieci z klasy trzeciej będą miały poświęcenie książeczek do pierwszej Komunii świętej w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 9:00. Natomiast kandydaci na ministrantów zostaną wtedy przyjęci do grona Służby Liturgicznej naszej parafii.
  7. Schola parafialna Habemus Fidem zaprasza na koncert piosenek patriotycznych dziś po Mszy świętej o godz. 12:00. Podczas koncertu wyświetlane będą zdjęcia o tematyce wojennej pochodzące z albumu o Zubrzycy Dolnej. Serdecznie zapraszamy.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: Izabeli Litwiak, Joannie i Gabrieli Szewczyk, Iwonie Stec-Sala, Agnieszce Rusnak, Annie i Alicji Kulak, Katarzynie Nowak, Dorocie Kowalczyk, Bogusławie Nowak i Jadwidze Piekarczyk oraz Danucie Rusnak za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Na ten tydzień troskę o czystość w kościele powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 60, 61, 61a, 62, 63, 64, 66a, 67a, 68 i 68a.
  9. Dzisiejszy Gość Niedzielny podejmuje temat tożsamości Polaków historycznie związanej z chrześcijaństwem oraz zawiera ostatnią już płytę z cyklu Biblia Audio. Dla dzieci jest Promyczek Dobra i Mały Gość.  Zachęcam do lektury.