Dzienne archiwum: 20 listopada 2022

NOWI MINISTRANCI W NASZEJ PARAFII

W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata A.D. 2022 powiększyło się grono ministrantów naszej parafii. Do wspólnoty ministranckiej dołączyli Karol, Rafał, Paweł i Jasiu. Chłopcom życzymy wytrwałości i wiele radości ze służby Jezusowi przy ołtarzu, a ich rodzicom składamy serdeczne gratulacje.

Poniżej galeria zdjęć z uroczystości. Czytaj dalej

20 listopad 2022

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob : 1700
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • poniedziałek (21.11) – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
    • wtorek (22.11) – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,
                      patronki muzyki kościelnej; z tej okazji panu Organiście
                        oraz naszej scholii „Habemus Fidem” życzymy obfitości Bożego
                            błogosławieństwa i wiele radości ze śpiewania na chwałę Bożą
    • środa (23.11) – wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika
                                      i  św. Kolumbana, opata
    • czwartek (24.11) – wspomnienie świętych męczenników
                                            Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy
    • piątek (25.11) – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej,
                                        dziewicy i męczennicy – patronki Nowego Targu.
  3. Z okazji dzisiejszej uroczystości po Mszach świętych będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odmówimy wspólnie litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Dziś za publiczne odmówienie tego aktu można uzyskać odpust zupełny.
  4. Za tydzień rozpoczynamy Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Roraty w tym roku będą codziennie wieczorem o godz. 17:00, natomiast w sobotę rano o 7:00. Dzieci otrzymają specjalne plansze do naklejania obrazków. Proszę o przygotowanie lampionów, które będą niesione w procesji na rozpoczęcie Mszy świętej roratniej.
  5. Opłatki na stół wigilijny, które pan organista będzie roznosił do naszych domów, poświęcimy w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o 9:00.
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: Katarzynie Piekarczyk, Joannie Świetlak, Jadwidze Nowak, Bernadetcie Holla, Kamili Miętus, Jolancie Węgrzyn, Ewie i Stefanowi Kidoń oraz Grzegorzowi Kucharskiemu, Władysławowi Żądło, Henrykowi Kłobuchowi i Dorocie Zahora za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Na ten tydzień troskę o czystość w kościele powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 68b, 68c, 69a, 69c, 70b, 71, 72, 73a, 73b, 73c i 73d.
  7. Na działalność charytatywną wobec ubogich prowadzoną przez Archidiecezję Krakowską zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 2.039, 52 zł i 20 euro. Bóg zapłać za Waszą ofiarność!
  8. Dzisiejszy Gość Niedzielny podejmuje temat niesłusznych oskarżeń pod adresem św. Jana Pawła II. Można też przeczytać o współczesnych próbach malarskich namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego według wizji św. Faustyny. Dla dzieci jest już grudniowy Mały Gość, a w nim adwentowa zdrapka. Zachęcam do lektury.
  9. OSP Zubrzyca Dolna zaprasza do remizy na zabawę andrzejkową w sobotę 26 listopada od godz. 20:00. Są jeszcze wolne miejsca.

MINISTRANCI NA KRĘGLACH

Króluj nam Chryste!
Z okazji uroczystości patronalnej służby liturgicznej, czyli Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w piątek 18 listopada br. ministranci wybrali się do „Strefy 701” w Zubrzycy Górnej na kręgle. Przez dwie godziny z zaangażowaniem toczyli bój o króla toru. Nie było przegranych. Każdy został zwycięzcą,