Dzienne archiwum: 15 stycznia 2023

15 styczeń 2023

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob : 1700
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • wtorek (17.01) – wspomnienie św. Antoniego, opata
    • czwartek (19.01) – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
    • piątek (20.01) – wspomnienie św. Fabiana i św. Sebastiana, męczenników
    • sobota (21.01) – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
  3. W tym tygodniu obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Polecajmy ich opiece i wstawiennictwu świętych Joachima i Anny. Wnuki niech nie zapomną o życzeniach i modlitwie za swoich dziadków.
  4. Wyjazd dzieci i młodzieży do Krakowa na Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych w Centrum Jana Pawła II jest w najbliższą sobotę (21.01) o godz. 6:30 z parkingu przy szkole. Ponieważ są jeszcze wolne miejsca w autobusie, dlatego zapraszamy także na wyjazd osoby, które kolędowały w poprzednich latach.
  5. Kancelaria parafialna w sobotę ze względu na wyjazd z dziećmi będzie nieczynna.
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Zofii, Joannie i Zuzannie Piosek, Katarzynie Kowalczyk, Zofii Zaitz, Jolancie Moniak, Grażynie Knapczyk, Katarzynie Kowalczyk i Agnieszce Holla oraz Marii Staszkiewicz za dołożenie się do ofiary na kwiaty. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 106a, 152, 152a, 153, 158, 158a, 158b, 159, 159a, 160 i 160a.
  7. Chusta na twarzy, łamany pierścień i pieczęcie oraz trzykrotne wezwanie imienia z Chrztu, czyli o tym jak umierali papieże pisze dzisiejszy Gość Niedzielny (10 zł). Natomiast dla dzieci jest nowy numer Stasia (10 zł), Promyczek Dobra (6 zł) oraz Mały Gość (7 zł). Zachęcam do nabywania i lektury.
  8. Wczoraj zakończyła się wizyta duszpasterska. Bardzo serdecznie dziękuję za każde spotkanie, wspólną modlitwę, podzielenie się swoimi radościami i troskami oraz za wszelką okazaną życzliwość czy to przez poczęstunek, czy przez przywiezienie i odwiezienie kolędników. Wyrażam wdzięczność za Waszą postawę gościnności, przejawiającą się w geście wyjścia gospodarza przed kolędników, zaproszenia do domu i wypowiadanej prośby o błogosławieństwo dla swoich rodzin i domów.
  9. Pragnę również bardzo serdecznie podziękować za wszystkie złożone ofiary pieniężne. Część z ofiar złożonych na moje ręce zostanie przekazana na Domy Księży Chorych w Makowie Podhalańskim oraz Krakowie-Swoszowicach na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, na pomoc dla misjonarzy oraz na krakowską Kurię Metropolitalną. Do podziękowań dołączają się pan kościelny, pan organista i ministranci. Bóg zapłać!