Dzienne archiwum: 19 lutego 2023

• Pon i Wt : 700
    • Śr : 70i 1700
    • Czw, Pt i Sob : 1700
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • wtorek (21.02) – wspomnienie św. Piotra Damiana, biskupa i doktora Kościoła
    • czwartek (23.02) – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.
  3. Rozpoczynamy dziś 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem Ku trzeźwości z Kościołem. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa 40-godzinnego przed Wielkim Postem będzie od 10:00 do 12:00 oraz od 13:00 do 15:00. Na zakończenie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  4. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Katarzynie Bukna, Renacie Komperda, Lucynie i Weronice Prośba, Zuzannie Kowalik, Wiolecie  Kubasek, Lucynie Joniak, Jadwidze Kąś, Mariannie Kowalik, Ewie Pawlak i Agnieszce Kulawiak. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 208a, 210, 210a, 211, 211a, 212, 212a, 212c, 213a i 214a.
  5. Wolontariusze projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” w imieniu młodzieży z Ghany składają serdeczne podziękowania za okazane serce i ofiarę. Zebrane w ubiegłą niedzielę pieniądze w wysokości 2.697 zł i 10 euro zostaną przekazane na opłacenie nauki dla młodzieży w Ghanie. Bóg zapłać!
  6. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klasy 7 będzie w piątek o 16:00 w salce przy zakrystii.
  7. W Środę Popielcową początek Wielkiego Postu. W tym dniu rozpoczyna się w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (4.06). W środę obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, czyli dwa posiłki lekkie i jeden do sytości. Post ten obowiązuje wszystkie osoby pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Na Mszach świętych o godz. 7:0017:00 na znak nawrócenia posypiemy głowy popiołem. Od tego dnia do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  8. Droga krzyżowa w Wielkim Poście będzie odprawiana w piątek o 16:30 i w niedzielę po Mszy świętej o 9:00. Plenerowa droga krzyżowa jest planowana na piątek 17 marca o godz. 16:00. Gorzkie Żale będą w niedzielę o 16:30. Kazania pasyjne wygłosi w tym roku ks. Wojciech Mozdyniewicz, proboszcz z Orawki. Za odprawienie drogi krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny.
  9. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się tradycyjnie w czwartek przed Niedzielą Palmową. W tym roku poprowadzi je ks. Dr Dariusz Piasecki z KUL. Już dziś podejmijmy modlitwę w intencji owocnego przeżycia rekolekcji.
  10. Zdrapka Wielkopostna jako zachęta i praktyczna pomoc w owocnym przeżywaniu Wielkiego Postu będzie rozdawana dziś po Mszy świętej. Ofiara składana przy tej okazji w całości zostanie przeznaczona na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.
  11. Cuda pod gruzami, to tytuł artykułu w dzisiejszym Gościu Niedzielnym, opisujący akcję ratowniczą po trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Dla dzieci jest nowy numer Małego Gościa z „wielkopostną miarką” oraz Promyczek Dobra i Staś. Zachęcam do nabywania i lektury.
  12. Zarząd Wspólnoty Leśnej Urbarialnej w Zubrzycy Dolnej ogłasza pierwszy termin zebrania sprawozdawczo-wyborczego na dzień 25 lutego br. na godz. 10:00 w Remizie OSP w Zubrzycy Dolnej. W razie braku kworum drugi termin zebrania to 4 marca. Zaproszeni są wszyscy udziałowcy.
  13. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zubrzycy Dolnej przypomina, że jeszcze do piątku 24 lutego br. trwa rekrutacja dzieci do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2023/2024.
  14. Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita zachęca do wyrażenia solidarności z Narodem Ukraińskim w związku z rocznicą inwazji Rosji na Ukrainę. W piątek 24 lutego br. o godz. 16.30 w Katedrze na Wawelu Arcybiskup Marek Jędraszewski odprawi Mszę świętą w intencji pokoju. Bezpośrednio po niej odbędzie się koncert w wykonaniu Młodzieżowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej z Charkowa, po czym nastąpi przemarsz pod hasłem „Razem dla Pokoju” ze Wzgórza Wawelskiego na Rynek Główny w Krakowie.