Dzienne archiwum: 26 marca 2023

KAZANIA PASYJNE – WIELKI POST 2023

Kaznodzieją pasyjnym na nabożeństwie Gorzkich Żali był w czasie Wielkiego Postu 2023  ks. Wojciech Mozdyniewicz, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Orawce. Poniżej nagrania jego rozważań. Serdecznie zachęcam do odsłuchania nie tylko tych, którzy nie mogli uczestniczyć w nabożeństwach, ale także tych, którzy wysłuchali kazań na żywo – zawsze można coś nowego usłyszeć. Czytaj dalej

26 marca 2023

5. Niedziela Wielkiego Postu

• Pon i Wt : 700
    • Śr : 1700
    • Czw : 100i 1700
    • Pt i Sob : 80i 1700
  2. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy w najbliższy czwartek. Poprowadzi je ks. Dariusz Piasecki z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Uczniowie szkoły podstawowej przychodzą na Mszę świętą o godz. 10:00. Pół godziny wcześniej nauka rekolekcyjna dla dzieci z klas od o do 4. Natomiast klasy od 5 do 8 na swoją naukę zostaną po Mszy świętej. Dla dorosłych Msza święta z kazaniem na rozpoczęcie rekolekcji o godz. 17:00.
  3. Program rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej i ulotkach, które ministranci będą rozdawać po Mszy świętej – http://parafia.zubrzycadolna.pl/rekolekcje-wielkopostne-2023/.
  4. Tradycyjnie ofiara w Niedzielę Palmową jest wyrazem naszej wdzięczności dla rekolekcjonisty za wielkopostną posługę Słowa w naszej parafii i pomoc w duchowym przygotowaniu do świąt. Składka z okazji niedzieli finansowej będzie w Niedzielę Wielkanocną.
  5. Chorych z posługą sakramentalną rekolekcjonista odwiedzi w piątek od godz. 11:00.
  6. Spowiedź rekolekcyjna będzie w sobotę od 14:00 do 17:00. Zaproszonych jest ośmiu księży. Spowiedź dla dzieci w środę od 14:30, czyli bezpośrednio po lekcjach. Spowiedzi w sąsiednich parafiach: Podwilk – wtorek 9:00-10:00 i 16:30-20:00; Lipnica Mała – wtorek 15:00-17:00; Zubrzyca Górna – sobota 9:00-10:00 i 14:00-17:00.
  7. Procesja z palmami w Niedzielę Palmową będzie przed Mszą świętą o godz. 12:00. Rozpoczniemy ją na zewnątrz przy schodach do głównego wejścia i pójdziemy wokół kościoła. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to – podobnie jak w ubiegłym roku – w procesji pójdzie z nami osiołek. Dlatego zapraszam wszystkie dzieci, aby przyszły z palmami na godz. 12:00. Po Mszy świętej będzie można zrobić sobie zdjęcie z osiołkiem.
  8. Kancelaria parafialna – ze względu na rekolekcje – będzie  otwarta w tym tygodniu tylko w poniedziałek od 8:00 do 9:00. W razie potrzeby można się umówić na inny termin.
  9. Orawska Droga Krzyżowa do Ludźmierza wyruszy z kościoła w Podwilku w sobotę 1 kwietnia po Mszy świętej o godz. 20:00. Więcej informacji na stronie internetowej – http://parafia.zubrzycadolna.pl/3-orawska-droga-krzyzowa-do-ludzmierza-2023/.
  10. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Joannie Kąś, Barbarze Kulawiak, Natalii Matonog, Andrzejowi i Lucynie Kulawiak, Irenie Matonog, Krystynie Kulawiak, Krystynie Kowalik, Katarzynie Matonog, Wioletcie Pawlak i Marii Matonog. W  tym  tygodniu troskę o czystość w kościele powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 248a, 249a, 251, 251a, 252, 255, 255a, 256a, 258 i 258a. Sprzątanie kościoła na święta przez mieszkańców Roli Sadłowej będzie we wtorek o godz. 9:00.
  11. Duchową Adopcję Dziecka Poczętego podjęło wczoraj 43 osoby z naszej parafii. Bóg zapłać za to modlitewne świadectwo.
  12. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy m. in. odpowiedź na pytanie dlaczego otruto ks. Blachnickiego i jaki ma to wpływ na jego beatyfikację. W zakrystii można również nabyć Gościa Extra poświęconego znakom męki Boga. Dla dzieci jest nowy numer Stasia oraz Mały Gość i Promyczek Dobra.
  13. W Niedzielę Palmową przeżywamy kolejną rocznicę odejścia św. Jana Pawła II do Domu Ojca. Chcemy w tym dniu wraz z całą Orawą i w łączności z uczestnikami czuwania pod Oknem Papieskim w Krakowie podjąć modlitewne czuwanie, okazując w ten sposób naszą pamięć i wdzięczność dla Papieża Polaka. Od godz. 20:00 kościół będzie otwarty na indywidualną modlitwę. O 21:00 zaśpiewamy Apel Jasnogórski, a potem wysłuchamy kilka fragmentów nagrań z przemówień św. Jana Pawła II. Czuwanie zakończymy śpiewem „Barki” o 21:37 i błogosławieństwem. Serdecznie zapraszam do udziału.