Dzienne archiwum: 10 czerwca 2024

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob : 1800
    • Ndz : 90i 1200
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • wtorek (11.06) – wspomnienie św. Barnaby, apostoła
    • środa (12.06) – wspomnienie błogosławionych męczenników: Antoniego Nowowiejskiego i Towarzyszy oraz Piotra Dańkowskiego i Towarzyszy
    • czwartek (13.06) – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
    • piątek (14.06) – wspomnienie św. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są odprawiane na Mszy świętej porannej jako dziękczynienie po Komunii świętej, natomiast wieczorem oraz w niedzielę po Mszy świętej o 12:00 podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu.
  4. Beatyfikacja Sługi Bożego ks. Michała Rapacza połączona z zakończeniem Kongresu Eucharystycznego w naszej Archidiecezji będzie w najbliższą sobotę o 11:00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie. W zakrystii są do odebrania darmowe wejściówki na tę uroczystość.
  5. Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie w przyszłą niedzielę ulicami Krakowa. Początek o godz. 11:30 na Placu Matejki. Zachęcam do udziału.
  6. Dekanalne Prymicje dla Służby Liturgicznej, parafialnych schól i grup duszpasterskich naszego dekanatu są dzisiaj o 15:00 w Podsarniu. Wyjazd z parafii o 14:30.
  7. Wolontariusze Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego z Krakowa dziękują za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary do puszek … zł, a ze sprzedaży w sklepiku misyjnym … zł.
  8. Na budownictwo sakralne zebraliśmy w Boże Ciało ofiarę … zł. Bóg zapłać!
  9. Dziękuję również za ofiary złożone dziś z okazji niedzieli finansowej.
  10. Dziękujemy za dwukrotne posprzątanie kościoła Dorocie Bombol, Danucie Kowalczyk, Stanisławowi i Irenie Gargasz, Małgorzacie Róg, Urszuli Lichosyt, Magdalenie Karkoszka, Marcie i Annie Kulak, Teresie, Ameli i Aleksndrze Pawlak, Agnieszce Kosek, Grażynie i Annie Kozak oraz Marzenie, Magdalenie i Gabrysi Pawlak. W tym tygodniu troskę o czystość w kościele powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 33a, 35a, 37, 37a, 38, 38a, 38b, 39, 39a i 41.
  11. Orawska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę szuka chętnych sponsorów, którzy chcieliby wesprzeć tę inicjatywę. Logo sponsora będzie umieszczone na koszulkach pielgrzymów-rowerzystów.
  12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym  można przeczytać między innymi o kulcie Serca Jezusa i Serca Maryi, który jest wciąż żywy w polskiej tradycji. W kolejnym numerze Historii Kościoła są m. in. artykuły na temat inkwizycji i tortur. Dla dzieci jest czerwcowy Promyczek Dobra, Staś, i Mały Gość.
  13. Zbieranie podpisów pod petycją dotyczącą sprzeciwu mieszkańców wobec przebiegu Drogi Krajowej nr 7 będzie jeszcze dzisiaj po Mszach świętych. Zachęcam do zaangażowania się w tę sprawę.