21 czerwiec 2020

12 Niedziela Zwykła

1. Dziś uroczystość I Komunii świętej. Od jutra na Mszy świętej o godz. 1800 dzieci z klasy trzeciej będą przeżywały swój Biały Tydzień. Zakończenie w piątek o godz. 900 na Mszy świętej dziękczynnej za miniony rok szkolny, na którą zapraszam wszystkich uczniów szkoły podstawowej wraz z rodzicami i nauczycielami. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 1700.
  2. Rodzicom dzieci z klasy drugiej i trzeciej bardzo dziękuję za posprzątanie i udekorowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość oraz za zadbanie o jego otoczenie. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom od numeru 151 do 160.  Nadal pilnie poszukujemy dwie chętne osoby do koszenia trawy na terenie wokół kościoła i na cmentarzu. Praca  byłaby do końca tegorocznego sezonu. Zainteresowani mogą się zgłaszać do proboszcza lub do pani Bogusławy Kott.
    • Pon, Wt, Śr, Czw, Sob : 1800
    • Pt : 900
    • Ndz : 900 i 1200
  4. W liturgii Kościoła w środę (24.06) obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Odpust w parafii w Orawce.
  5. Zapowiedzi przedślubne. Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się następujące osoby:
    • Kamil Kozak, kawaler, s. Stanisława i Bożeny, zam. Zubrzyca Dolna
    • Łucja Pieronek, panna, c. Kazimierza i Danuty, zam. Zubrzyca Dolna
    • Krystian Grobarczyk, kawaler, s. Bogusława i Jadwigi, zam. Zubrzyca Dolna
    • Agnieszka Węgrzyn, panna, c. Franciszka i Bożeny, zam. Lipnica Wielka
    • Grzegorz Sendecki, kawaler, s. Władysława i Władysławy, zam. Zubrzyca Dolna
    • Natalia Głuch, panna, c. Eugeniusza i Marii, zam. Lipnica Mała

Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.