21 sierpnia 2022

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob : 1800
    • Ndz : 900 i 1200
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • poniedziałek (22.08) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej
    • wtorek (23.08) – wspomnienie św. Róży z Limy
    • środa (24.08) – święto św. Bartłomieja, Apostoła
    • czwartek (25.08) – wspomnienie św. Ludwika oraz św. Józefa Kalasancjusza
    • piątek (26.08) – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
    • sobota (27.08) – wspomnienie św. Moniki
    • niedziela (28.08) – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
  3. Gościmy dziś w naszej parafii salezjanina, diakona Łukasza Wójcika SDB, który wygłosi do nas kazanie i podzieli się świadectwem pracy z dziećmi na Ukrainie. Po Mszy Świętej będzie możliwość finansowego wsparcia tygodniowych kolonii w Polsce dla dzieci z Ukrainy.
  4. Wyjazd na wycieczkę do Doliny Strążyskiej i Doliny Białego jest jutro (22.08) o godz. 9:00. Autobus będzie zabierał zapisanych uczestników z przystanków, jadąc od kościoła w Zubrzycy Górnej w stronę Jabłonki.
  5. 30. Dożynki Gminne odbędą się w przyszłą niedzielę (28.08). Msza świętą dziękczynna za tegoroczne plony i żniwa zostanie odprawiona o godz. 12:00.  Będzie to również nasze parafialne dziękczynienie za zbiory. Zachęcam do uczestnictwa w tych uroczystościach w strojach regionalnych.
  6. Zbiórka ministrantów i lektorów w sprawie Mszy dożynkowej będzie w środę (24.08) po Mszy świętej.
  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: Genowefie i Marcinowi Chowaniak, Władysławie Kubacka, Katarzynie, Uli i Ani Giądła, Danucie Kowalik, Krzysztofowi Kubacka, Monice Chełminiak, Bogumile Zubrzyckiej i Helenie Gjondła oraz Helenie Pieróg i Czesławowi Kubacka za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Na ten tydzień troskę o czystość w kościele powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 308b, 309, 310, 310a, 310b, 311, 311a, 311b, 311c i 312a.
  8. Koszenie trawy na cmentarzu jest planowane zaraz po niedzieli. Ewentualne porządkowanie grobów proszę wykonywać dopiero po zakończeniu prac.
  9. Wnioski o dodatek węglowy będą przyjmowane i wydawane w Remizie OSP w Zubrzycy Dolnej w godzinach od 8:00 do 17:00 w cztery najbliższe czwartki zaczynając od 25 sierpnia br. Potrzebny będzie dowód osobisty i PESEL wszystkich członków rodziny oraz numer rachunku bankowego. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
  10. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać między innymi rozmowę z księdzem, który przeżył wypadek autokaru z pielgrzymami w Chorwacji. Zachęcam do lektury.
  11. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Irenę Holla. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…