22 maja 2022

6. Niedziela Wielkanocna

• Pon, Wt, Śr, Czw, Pt i Sob : 1800
    • Ndz : 900 i 1200
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • wtorek (24.05)  – święto Najświętszej Maryi Panny,
      Wspomożycielki Wiernych
    • środa (25.05) – wspomnienie św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy,
      św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła
      oraz św. Grzegorza VII, papieża
    • czwartek (26.05) – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
    • piątek (27.05) – wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa.
  3. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w tygodniu są odprawiane po Mszy świętej o godz. 18:00, a w niedzielę po  Mszy o 12:00. Zachęcam również do udziału w majówkach przy kapliczkach. Godziny tych nabożeństw są na naszej stronie internetowej.
  4. Kandydatów do Bierzmowania zapraszam na ostatnią majówkę rowerową w najbliższy piątek o godz. 19:00 przy dzwonnicy.
  5. Rodzicom dzieci komunijnych bardzo dziękuję za dar ołtarza w postaci ofiary pieniężnej na potrzeby naszej parafii w kwocie 1.050 zł.
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła Lucynie Joniak, Mariannie Kowalik, Jadwidze Kąś, Ewie Pawlak i Agnieszce Kulawiak. Na ten tydzień troskę o kościół powierzamy rodzinom z następujących domów: 209a, 210, 210a, 211, 211a, 212, 212a, 212b, 212c i 213a.
  7. Dziękuję za wykoszenie trawy na cmentarzu w minionym tygodniu. Pragnę również podziękować wszystkim, którzy zgłaszają prace kamieniarskie na grobach swoich bliskich. Pozwala to zachować odpowiedni ład i porządek na cmentarzu oraz mądrze gospodarować miejscem na pochówek.
  8. W ramach akcji Orawa Dzieciom Afryki w przyszłą niedzielę (29.05) będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego z Krakowa. Młodzi misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach, a po Mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary na dzieci z Doby w Czadzie, którym brakuje codziennego posiłku i dostępu do czystej wody.
  9. Dziś po Mszach świętych zapowiadana zbiórka do puszek na leczenie, rehabilitację i sprzęt ortopedyczny dla 7-letniej Wiktorii.
  10. 2. Rowerowa Majówka pod Babią Górą odbędzie się w najbliższą  sobotę (28.05) o godz. 16:00 przy ośrodku Caritas na Przywarówce. Po majówce wspólne spotkanie ze śpiewem przy ognisku.
  11. Piesza pielgrzymka Sursum Corda z Zakopanego do Ludźmierza wyruszy w sobotę 4 czerwca. Zapisy na autobus do czwartku (2.06). Cena za przejazd 30 zł. Autobus pojedzie o godz. 5:45 od kościoła w Zubrzycy Górnej i będzie zabierał pielgrzymów z przystanków.
  12. Wójt Gminy Jabłonka informuje, że zbiórka odpadów wielkogabarytowych i zużytych opon zostanie przeprowadzona w poniedziałek 30 maja br. do godz. 9:00 na boisku „pod Grapą” w Zubrzycy Dolnej.
  13. W nowym Gościu Niedzielnym można przeczytać między innymi o beatyfikowanej dziś Paulinie Jaricot, założycielce Żywego Różańca. Dla dzieci jest czerwcowy Staś i Mały Gość ze specjalnym dodatkiem o wybitnych Polakach oraz do zabrania karteczki Ziarno.