23 grudnia 2018

4 Niedziela Adwentu 

 1. Msze Święte:
  • Pon, Czw, Pt, Sob : 700
  • Wt : 000, 900 i 1200 
  • Śr : 900 i 1200 
  • Ndz : 900 i 1200 
 2. Jutro dzień Wigilii – ostanie roraty o godz. 700 rano, po nich możliwość zabrania betlejemskiego światła do swoich domów. Wieczorem gromadzimy się w swoich domach na Wigilii, zadbajmy o to, by nikt nikt nie czuł się samotny. Przy wigilii zachowujemy tradycyjnie zwyczaje wigilijne; modlitwa , czytanie fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu ze Św. Łukasza, dzielenie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd, trzeźwość i wyłączone telewizory.
 3. W Wigilię o północy tradycyjnie Pasterka, pół godziny wcześniej specjalny program przygotowany przez dzieci i młodzież naszej parafii. Składka z Pasterki tradycyjnie na Dom Samotnej Matki w Krakowie czy Fundusz S.O.S.
 4. We wtorek I Dzień Świąt Bożego Narodzenia – Msze Św. o godz. 900 i 1200 .
 5. W środę Św. Szczepana – II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, Msze Św. o 900 i 1200 – święcenie owsa, do odczytania będzie List rektora Uniwersytetu Katolickiego Św. Jana Pawła II. Składka w ten dzień przeznaczona na tę uczelnię. W ten dzień także rozpoczynamy kolędę.
 6. W czwartek Św. Jana Apostoła i Ewangelisty Msza Św. o 700 – święcenie i podawanie wina.
 7. W piątek i sobotę Msza Św. o godz. 700 ze względu na kolędę, która tradycyjnie będzie od 800 do 1400.
 8. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Św. Rodziny z Nazaretu, Liturgia Eucharystyczna przy bocznym ołtarzu Św. Rodziny.
 9. Dzisiaj o 1500 mieszkańcy Roli Ramsowej ubierają kościół na Święta i już dzisiaj im za wszystko dziękuje, a na następną niedzielę kościół sprzątają mieszkańcy od 1 do 10 numeru.
 10. W czwartek po Świętach po parafii przejdą grupy kolędników misyjnych. Przyjmijcie ich jka zwykle serdecznie.
 11. Stowarzyszenie Miłośników Zubrzyckiej Ziemi „ZUBR” pragnie serdecznie podziękować wszystkim ludziom dobrego serca, którzy uczestniczyli w Zubrzyckim Dniu Dobroczynności. W tym dniu dla Neli Grobarczyk zebrano kwotę 27 tys. zł i 30 euro.
 12. Rodzice Neli pragną podziękować organizatorom, nauczycielom, rodzicom uczniom oraz wszystkim ludziom dobrego serca, którzy zorganizowali kiermasze Bożonarodzeniowe oraz wspólne kolędowanie dla Neli. Wszystkim tym którzy złożyli cegiełkę dla Neli z całego serca DZIĘKUJEMY!!!
 13. Strażacy dziękują za serdeczne przyjęcie ich z kalendarzami, jeśli ktoś chciałby ga jeszcze nabyć, należy udać się do Komendanta lub jego Zastępcy.