23 październik 2022

• Pon, Wt, Śr, Czw, Pt i Sob : 1700
    • Ndz : 900,1200 i o 1600 różaniec
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • poniedziałek (24.10) – wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta, biskupa;
    • środa (26.10) – wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy;
    • piątek (28.10) – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  3. Dziś Niedziela Misyjna pod hasłem „Będziecie moimi świadkami”, rozpoczynająca Tydzień Misyjny w Polsce. Księdzu Janowi z Zakopanego dziękujemy za wygłoszone dziś słowo Boże i za misyjne kalendarze.  Serdecznie zapraszamy za rok.
  4. Na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy w minioną niedzielę 2.165 zł. Bóg zapłać!
  5. Zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi w przyszłą niedzielę. Zegarki przesuwamy godzinę do tyłu.
  6. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie po Mszy świętej o 17:00, a w niedzielę o 16:00. W tym tygodniu będziemy wypraszać na Różańcu Boże błogosławieństwo dla mieszkańców z poszczególnych ról:
    • w poniedziałek z Sołtystwa Dolnego i Górnego
    • we wtorek z Roli Ramsowej
    • w czwartek z Roli Rusnakowej
    • w piątek z Roli Sadłowej
    • w sobotę z Roli Graczowej.
  7. Kandydaci do Bierzmowania z klasy 7 i 8 przyjdą na Mszę świętą i Różaniec w poniedziałek.
  8. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w poniedziałek, środę, czwartek i piątek po Mszy świętej i nabożeństwie różańcowym w salce przy zakrystii.
  9. Okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym będzie codziennie pół godziny przed Mszą świętą. Zatroszczmy się o bycie w stanie łaski uświęcającej, aby móc później uzyskać odpusty za zmarłych.
  10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: Grażynie Kozak, Marii Maj, Władysławie Bosak, Beacie Waresiak, Stanisławowi Kowalczykowi i Janinie Kozieł oraz Krystynie Gruszka, Emilii Maj i Annie Kozak za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Na ten tydzień troskę o czystość w kościele powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 39a, 41, 44, 46, 47, 48, 48a, 49 i 50.
  11. Dziękujemy za jesienną pielęgnację drzew przy kościele i plebanii oraz za doraźną naprawę ogrodzenia wokół kościoła.
  12. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać między innymi tekst o posłudze penitencjarzy, czyli spowiedników. Dla dzieci są już  dostępne listopadowe numery StasiaMałego Gościa.  Zachęcam do lektury.