23 stycznia 2022

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob : 1800
    • Ndz : 900 i 1200
  2. Dziś Niedziela Słowa Bożego. Postarajmy się w tym tygodniu sięgnąć po Pismo święte i przeczytać Słowo Boże jako skierowane osobiście do każdego z nas.
  3. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • poniedziałek (24.01) – wspomnienie św. Franciszka Salezego,
      biskupa i doktora Kościoła;
    • wtorek (25.01) – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;
    • środa (26.01) – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;
    • czwartek (27.01) – wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy;
    • piątek (28.01) – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu;
      kapłana i doktora Kościoła;
  4. Dziś kończy się peregrynacja Ikony Świętej Rodziny w naszym dekanacie. Wszystkim, którzy włączyli się do wspólnej modlitwy za rodziny naszej parafii, bardzo serdecznie dziękuję.
  5. W miniony poniedziałek zakończyła się wizyta duszpasterska. W porównaniu do roku ubiegłego udało się odwiedzić więcej rodzin. Zostało poświęconych kilka nowych domów. Bardzo serdecznie dziękuję za każde spotkanie, wspólną modlitwę, podzielenie się swoimi radościami i troskami oraz za wszelką okazaną życzliwość w postaci choćby poczęstunku czy przywiezienia i odwiezienia kolędników. Bardzo sobie cenię Waszą postawę gościnności, wyrażającą się w geście wyjścia gospodarza przed kolędników i zaproszenia do domu.
  6. Pragnę również bardzo serdecznie podziękować za każdą złożoną ofiarę pieniężną. Część z ofiar złożonych na moje ręce zostanie przekazana na Domy Księży Chorych w Makowie Podhalańskim oraz Krakowie-Swoszowicach na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, na pomoc dla misjonarzy oraz na krakowską Kurię Metropolitalną. Do tych  podziękowań dołączają się pan kościelny, pan organista i ministranci.
  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Katarzynie Piekarczyk, Pawłowi Świetlakowi, Piotrowi Nowakowi, Bernadecie Holla, Jolancie Węgrzyn, Ewie i Stefanowi Kidoń, Annie Bugajskiej oraz Annie Kucharskiej i Henrykowi Kłobuchowi za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Na ten tydzień troskę o czystość w  kościele  powierzamy rodzinom z następujących dziesięciu domów: 68c, 69a, 69c, 70b, 71, 72, 73a, 73b, 73c i 77.
  8. Zespół Nowa Orawa, w którym gra także wiele dzieci z Zubrzycy Dolnej, będzie gościł w naszym kościele w najbliższą środę (26.01) na Nowennie i Mszy świętej. Po niej krótki koncert i możliwość nabycia ich debiutanckiej płyty.
  9. Gromnice z prawdziwego wosku pszczelego są do nabycia po Mszy świętej w zakrystii.
  10. W najnowszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać m. in. wywiad na temat modlitwy psalmami, zawierający konkretne wskazówki jak to robić. Dla dzieci jest nowy numer Stasia oraz Mały Gość z zawieszką na klamkę. Do zabrania karteczki Ziarno z dzisiejszą Ewangelią i ciekawymi zadaniami.
  11. Gabinet Weterynaryjny w Jabłonce zawiadamia, że w sobotę 29 stycznia br. zostanie przeprowadzone obowiązkowe szczepienie psów przeciwko wściekliźnie w następujących punktach:
    •  8:00 – 8:30  –  u Maślanych
    •  8:30 – 9:30  –  koło Trójcy Świętej
    •  9:30 – 10:30  –  koło Domu Kultury
    • 10:30 – 11:00  –  Kulówka
    • 11:00 – 11:15  –  koło Zawratu
  12. Szczepieniu podlegają wszystkie psy od 3 miesiąca życia. Koszt szczepienia jednego psa tak jak w ubiegłym roku 40 zł.