24 stycznia 2021

1. Dziś, ustanowiona przez papież Franciszka, 2. Niedziela Słowa Bożego. Postarajmy się w tym tygodniu przeczytać krótki fragment z Pisma świętego i chwilę nad nim pomyśleć.
  2. Zgodnie z prośbą przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski po Mszy świętej będzie zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy :
    • w poniedziałek (25.01) – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła;
    • we wtorek (26.01) – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;
    • w środę (27.01) – wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy;
    • w czwartek (28.01) – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;
    • w niedzielę (31.01) – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.
  4. Nabożeństwo 40-godzinne przed Wielkim Postem rozpoczniemy od przyszłej niedzieli (31.01). Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie pomiędzy Mszami świętymi od 1000 do 1200.
  5. Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej jest w środy o godz. 1800 przed Mszą świętą zbiorową. Intencje można składać w zakrystii także przed samą nowenną. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa.
  6. Sobotnia Msza święta wieczorna – od połowy stycznia – jest odprawiana już według liturgii niedzielnej, to znaczy że biorąc w niej udział spełnia się obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.
  7. Dziękuję za zorganizowanie i ustawienie trzech skrzyń z piaskiem wzdłuż drogi prowadzącej na parkingi i cmentarz. Dziękuję również firmie odśnieżającej za bardzo solidne zimowe utrzymanie jej nawierzchni. Jednocześnie pragnę przypomnieć moją prośbę o nieparkowanie na drodze, zwłaszcza wzdłuż muru oporowego. Utrudnia to przejazd innym samochodom, a w okresie kiedy jest ślisko stwarza niebezpieczeństwo uszkodzenia pojazdów.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Annie Wójciak, Małgorzacie Misiniec, Bożenie Adaszyńskiej, Ewie Matonog, Agnieszce i Julii Nitecka, Marii Nitecka, Ewie i Klaudii Wierzbiak oraz Jadwidze Nitecka. Do sprzątania kościoła na ten tydzień prosimy mieszkańców z następujących dziesięciu domów: 77, 78b, 78c, 78d, 79a, 80, 80a, 81a, 82, 84. W następnym tygodniu zapraszamy mieszkańców z numerów: 85, 86, 87, 87a, 88, 88a, 89, 89a, 90, 90a.
  9. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek od 800 do 900.
  10. Powstaje album fotograficzny ukazujący naszą miejscowość w dawnych czasach. Twórcy projektu proszą o wypożyczenie do zeskanowania starych fotografii. Opisane zdjęcia – na formularzu, który jest do zabrania z tyłu kościoła – będzie można przekazać m. in. w salce przy zakrystii przez trzy najbliższe niedziele (31.01, 7.02, 14.02) po Mszach świętych oraz u sołtysa. Serdecznie zachęcam do włączenia się w tą inicjatywę.
  11. Najnowszy Gość Niedzielny pisze miedzy innymi dlaczego Kościół rozmawia z przedstawicielami religii pozachrześcijańskich oraz o przewidywanych w przyszłości efektach zdalnego nauczania. Dla dzieci jest nowy numer Małego Gościa z podstawką do smartfona oraz miesięcznik Staś.
  12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg odwołał do wieczności śp. Józefa Pawlaka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
    • Pon, Wt, Czw : 700
    • Śr, Pt, Sob : 1800