25 października 2020

1. Ze względu na ograniczenia związane ze zmieniającą się sytuacją epidemiczną w naszej świątyni może przebywać 100 osób. Do naszej dyspozycji oprócz powierzchni kościoła jest salka przy zakrystii oraz kaplica pogrzebowa z nagłośnieniem. Pamiętajmy o zasłanianiu ust i nosa. Od ubiegłego tygodnia do odwołania obowiązuje dekret Metropolity, dotyczący dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej.
  2. Nabożeństwa różańcowe są codziennie po Mszy świętej o godz. 1800. W tym tygodniu będziemy się modlić w następujących intencjach:
    poniedziałek 26.10 – za matki w stanie błogosławionym,
    wtorek 27.10 – w intencji prześladowanych chrześcijan,
    środa 28.10 – w intencji wszystkich dzieci z naszej parafii,
    czwartek 29.10 – za kapłanów pochodzących z naszej parafii,
    piątek 30.10 – za zmarłych z naszych rodzin,
    sobota 31.10 – za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy :
    • w poniedziałek (26.10) – wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy;
    • w środę (28.10) – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  4. Za tydzień Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą tak jak w każdą niedzielę, czyli o 900 i 1200. Nieszpory za zmarłych i procesja na cmentarz (o ile będzie to możliwe) o godz. 1500. We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny Msze święte zostana odprawione o godzinie 700, 1600 i 1800. Przewodniczący Episkopatu zaapelował, aby – w nadzwyczajnej sytuacji pandemii i dużego wzrostu zakażeń koronawirusem – nawiedzanie grobów rozłożyć na dni poprzedzające 1 listopada oraz na dni następujące. Natomiast Penitencjaria Apostolska w Watykanie wydała dekret, że odpust zupełny za zmarłych można uzyskać w osiem wybranych dni przez cały miesiąc listopad, a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych.
  5. Na wypominki roczne i jednorazowe można składać w tym tygodniu codziennie od godz. 1630 do 1715 w salce przy zakrystii. Od 1715 do Mszy świętej będzie okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, by można było potem uzyskać odpust za zmarłych. Wypominki jednorazowe można zostawiać na kartkach. Natomiast wypominki roczne będą wpisywane bezpośrednio do zeszytu. Można sobie wybrać godzinę Mszy świętej, przed którą będą później odczytywane. Rezygnujemy z wypominków półrocznych oraz z pisania nazwiska po każdym imieniu członka tej samej rodziny.
  6. W oktawie Wszystkich Świętych (1-8.11.2020) nasza Parafia włączy się w ogólnopolską akcję modlitewno-pokutną pod hasłem: Różaniec do Granic Nieba. Od poniedziałku do soboty po Mszy świętej o 1800 odmówimy w kościele Różaniec, a potem przejdziemy indywidualnie na cmentarz parafialny. Wspólną intencją nabożeństw w całej Polsce jest prośba o uleczenie ran związanych z utratą dzieci nienarodzonych: tych nieprzyjętych i tych, które nie mogły się narodzić z powodów naturalnych oraz przebłaganie za wszystkie nasze grzechy, zaniedbania i zranienia z tym związane. Niech nasza modlitwa stanie się aktem świadomego włączenia dzieci nienarodzonych do wspólnoty rodzinnej. Serdecznie zapraszam do udziału. Szczegóły akcji są na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl.
  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Od jutra system sprzątania będzie nieznacznie zmodyfikowany. Troskę o czystość i porządek w świątyni w danym tygodniu podejmują mieszkańcy z dziesięciu kolejnych zamieszkałych domów z danego rejonu. Przy wyznaczaniu numerów będę się kierował wiedzą, jaką posiadam na ten moment m. in. na podstawie systemu Informacji Przestrzennej Gminy Jabłonka, który jest dostępny w Internecie. Mam nadzieję, że dokładne informacje uda się uzyskać przy okazji wizyty duszpasterskiej w czasie kolędy. Niemniej jednak bardzo proszę, aby na bieżąco zgłaszać ewentualne poprawki. Do tego celu będzie służył specjalny zeszyt, dostępny w zakrystii. Na ten tydzień prosimy mieszkańców z następujących dziesięciu domów: 2a, 3, 4, 4a, 331, 5, 6, 8, 8a i 10. Natomiast w następnym tygodniu zapraszamy mieszkańców z numerów: 12, 13, 13a, 14, 15, 16, 17a, 17b, 17c, 17d.
  8. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m. in. o wielkim sukcesie polskiej tenisistki, która jako pierwsza w historii Polka wygrała turniej Wielkiego Szlema. Ponadto w numerze możemy przeczytać o posłuszeństwie jako drodze do wolności. Dla dzieci jest kolejny numer Małego Gościa i Stasia. Serdecznie zachęcam do nabycia i lektury.
  9. Za tydzień – jak co miesiąc – niedziela finansowa i składka przeznaczona na inwestycje parafialne.
    • Pon, Wt, Śr, Czw, Pt, Sob : 1800
    • Ndz : 900 i 1200