25 września 2022

• Śr, Czw i Pt : 1800
    • Sob : 1700
    • Ndz : 900 i 1200
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • wtorek (27.09) – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
    • środa (28.09) – wspomnienie św. Wacława, męczennika
    • czwartek (29.09) – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela
                                                i Rafała; odpust w Zubrzycy Górnej o 11:00
    • piątek (30.09) – wspomnienie św. Hieronima
    • sobota (1.10) – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
  3. Wyjazd na przedstawienie pt. „Gość Oczekiwany” w wykonaniu grupy teatralnej z Myślenic będzie w niedzielę 9 października o godz. 15:45. Mamy zarezerwowanych 50 darmowych biletów. Zapisy do środy 5 października. Koszt przejazdu – 20 zł od osoby. Serdecznie zapraszam.
  4. Nabożeństwa różańcowe rozpoczniemy w sobotę (1.10) po Mszy świętej wieczornej. Wracamy do dawnego porządku, czyli Mszy świętych wieczornych odprawianych od października do kwietnia o godz. 17:00. Mam nadzieję, że to przyczyni się do większego udziału w nabożeństwach różańcowych dzieci i młodzieży, a nie tylko osób starszych. W niedzielę Różaniec o godz. 16:00. Procesja różańcowa będzie wyjątkowo w następną niedzielę (9.10) po Mszy świętej o godz. 9:00. W poniedziałki, środy i piątki nabożeństwo poprowadzą dzieci, a w pozostałe dni przedstawiciele róż różańcowych i innych grup z naszej parafii. Na nabożeństwach różańcowych, tak jak w ubiegłym roku, będziemy polecać Bogu, przez wstawiennictwo Maryi, intencje szczegółowe, które zostaną wywieszone na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Codziennie również – według życzenia naszego metropolity – będziemy się modlić za naszą Ojczyznę oraz sprawę pokoju w Ukrainie.
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: Jolancie i Klaudii Martyniak, Agnieszce Rolka, Angelice Mastela, Anieli Zubrzyckiej, Adeli Węgrzyn, Helenie Drobny, Urszuli Spyrka, Marii Kulak, Marcie Moniak i Monice Holla oraz Marii Wójtowicz, Emilowi Wyrwie, Danieli Bosak i Katarzynie Kubacka za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Na ten tydzień troskę o czystość w kościele powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 13a, 14, 15, 17a, 17b, 17c, 17d, 18 i 19.
  6. Na cele duszpasterstwa młodzieży w naszej archidiecezji w ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek 699,55 zł . Serdeczne Bóg zapłać!
  7. Za tydzień przypada niedziela finansowa i składka na nasze inwestycje parafialne.
  8. Wczoraj odbyły się wojewódzkie zawody sportowo-pożarnicze w Nowym Wiśniczu. Naszą jednostkę OSP reprezentowała kobieca drużyna pożarnicza. Dziewczęta zajęły 1. miejsce i tym samym wywalczyły awans do zawodów krajowych, które odbędą się w przyszłym roku. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  9. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warty uwagi jest artykuł na temat przygotowania młodzieży do Bierzmowania i ich dochodzenia i odchodzenia od wiary. Natomiast dla dzieci są już dostępne październikowe numery Małego Gościa i Stasia. Zachęcam do lektury.
  10. Saletyńskie Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe La Salette Travel zaprasza do udziału w pielgrzymce do Fatimy w dniach od 17 do 23 października 2022 r. Więcej informacji w zakrystii.
  11. Wnioski o dodatek węglowy są przyjmowane i wydawane w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce w poniedziałki i środy od 8:00 do 14:00 do końca listopada.