26 listopada 2023

34. Niedziela Zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Msze Święte w tym tygodniu będą:
  • Pon i Wt : 700
  • Śr, Czw, Pt i Sob : 1700
  • Ndz : 90i 1200
 2. W liturgii Kościoła obchodzimy w czwartek święto św. Andrzeja, apostoła.
 3. Z okazji dzisiejszej uroczystości po Mszach świętych przed Najświętszym Sakramentem odmówimy wspólnie litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Dziś za publiczne odmówienie tego aktu można uzyskać odpust zupełny.
 4. Kancelaria parafialna w czwartek będzie nieczynna.
 5. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek od 9:00.
 6. Okazja do spowiedzi dla dorosłych w czwartek i w piątek od godz. 16:00. Natomiast dzieci i młodzież szkolna przychodzą na spowiedź w czwartek bezpośrednio po skończonych lekcjach.
 7. Za tydzień rozpoczynamy Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Roraty pod hasłem Franciszkowy Plac Budowy będą codziennie wieczorem o godz. 17:00, natomiast w sobotę rano o 7:00. Dzieci otrzymają specjalne plansze do naklejania obrazków. Proszę o przygotowanie lampionów do niesienia w procesji na rozpoczęcie Mszy świętej roratniej.
 8. Opłatki na stół wigilijny, które pan organista będzie roznosił do naszych domów, poświęcimy w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o 9:00.
 9. Strażacy przyniosą do naszych domów w najbliższą sobotę swoje kalendarze. Ofiary składane przy tej okazji wspierają działalność młodzieżowych i dziecięcych grup pożarniczych naszej miejscowości. Serdecznie zachęcam do przyjęcia strażackich kalendarzy i radosnej hojności.
 10. Zabawa Andrzejkowa dla dzieci ze scholi, służby liturgicznej i drużyny strażackiej będzie w sobotę 2 grudnia od 14:00 do 18:30. Zgłoszenie udziału do czwartku w szkole u pani katechetki. Rodzice, którzy chcą się włączyć w organizację zabawy proszeni są o kontakt z panią Ewą Pawlak.
 11. Pod ławkami zostały przykręcone haczyki. Będzie można na nich na czas nabożeństwa zawiesić torebkę, parasol czy kapelusz, aby nie przeszkadzały w czasie modlitwy. Serdeczne „Bóg zapłać!” osobie, która haczyki zamontowała.
 12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Justynie Kąś, Barbarze i Dawidowi Mastela, Marii Kulawiak, Monice Paholskiej, Marii Zaitz, Małgorzacie Płaciak, Annie Zaitz, Bronisławowi Bosakowi i Krystynie Grobarczyk oraz Kazimierzowi Jędraszczakowi, Teresie Stramek i Małgorzacie Zubrzyckiej za dołożenie się do ofiary na kwiaty. W  tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 183a, 184, 186, 187a, 187b, 189, 190a, 192, 193 i 194. Natomiast o przygotowanie kościoła na święta Bożego Narodzenia prosimy mieszkańców Roli Rusnakowej i Roli Graczowej. Jutro przyjeżdżają po śmieci z naszych gospodarstw domowych – należy wystawić worki.
 13. Działalność charytatywną naszej archidiecezji wsparliśmy w ubiegłą niedzielę ofiarą do puszek w wysokości 2.180 zł. Bóg zapłać!
 14. Za tydzień niedziela finansowa i składka na nasze inwestycje parafialne.
 15. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny pisze dziś o tym, co łączy, a co różni Kościoły katolicki i prawosławny oraz o owocach przyjęcia Jezusa Chrystusa jako osobistego Pana i Zbawiciela. Dla dzieci jest już grudniowy Staś z kalendarzem adwentowym oraz Promyczek Dobra Mały Gość.
 16. Spotkanie w sprawie dotacji na wymianę pieców odbędzie się we wtorek (28.11) w Orawskiej Bibliotece Publicznej w jabłonce. Więcej informacji na plakacie.
 17. Biuro pielgrzymkowe Beskidy Travel zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuariów Europy w dwóch terminach w kwietniu przyszłego roku. Więcej informacji po Mszy świętej w zakrystii.