27 listopad 2022

1. Niedziela Adwentu

• Pon, Wt, Śr, Czw i Pt : 1700
    • Sob : 70i 1700
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • środa (30.11) – święto św. Andrzeja Apostoła
    • sobota (3.12) – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
  3. Rozpoczynamy dziś Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Roraty będą codziennie wieczorem o godz. 17:00, natomiast w sobotę rano o 7:00. W czasie roratnich kazań będziemy słuchać opowiadań św. Joachima o tym, jak to było z narodzeniem Pana Jezusa. Mszę roratnią rozpoczniemy od  procesji z lampionami. Jutro dzieci otrzymają specjalne plansze do naklejania obrazków. Serdecznie zachęcam do udziału nie tylko dzieci.
  4. Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej będzie odprawiana przez cały grudzień po Mszy świętej roratniej.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca od 16:00 będzie Godzina Święta i wystawienie Najświętszego Sakramentu do cichej adoracji.
  6. Kancelaria parafialna w czwartek będzie nieczynna.
  7. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek od 9:00. Okazja do spowiedzi dla dorosłych w czwartek i w piątek od godz. 16:00. Natomiast dzieci i młodzież szkolna przychodzi na spowiedź w środę bezpośrednio po skończonych lekcjach. Klasa 4, 5 i 6 na godz. 13:30, a klasa 7 i 8 na 14:30.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12:00 przybędzie do naszej Parafii św. Mikołaj. Rodziców, którzy chcieliby mu podpowiedzieć, co ma przynieść ich pociechom proszę o kontakt.
  9. Świece Caritas będzie można nabyć w zakrystii po Mszy świętej od przyszłej niedzieli. Pieniądze za świece wspierają akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  10. Za tydzień niedziela finansowa i składka na inwestycje parafialne.
  11. Dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: Ewie i Ignacemu Wierzbiakom, Annie Bugajskiej, Marii Niteckiej, Jolancie Kaczocha, Józefowi Niteckiemu, Małgorzacie Misiniec, Ewie Matonog i Klaudii Wierzbiak oraz Bożenie Adaszyńskiej i Agnieszce Niteckiej za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Na ten tydzień troskę o czystość w kościele powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 77, 78b, 78c, 78d, 79a, 80, 80a, 81a, 8284. Przygotowanie kościoła na Święta Bożego Narodzenia przypada w tym roku mieszkańcom Roli Ramsowej.
  12. Pan organista będzie w tym tygodniu roznosił do naszych domów poświęcone opłatki na stół wigilijny. Serdecznie proszę o życzliwe przyjęcie go. Ofiara składana przy tej okazji jest częścią wynagrodzenia za jego całoroczną pracę w naszym kościele.
  13. Kto chce zakazać spowiedzi dzieci i dlaczego? – to artykuł, który warto przeczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym. Jako dodatek do numeru – kalendarz z wizerunkami polskich świętych. Dla dzieci jest grudniowy Mały Gość, a w nim adwentowa zdrapka oraz Staś z bożonarodzeniową szopką do poskładania. Zachęcam do lektury.
  14. Nasi ministranci zdobyli wczoraj pierwsze miejsce w dekanalnych rozgrywkach w piłkę nożną halową i tym samym przechodzą do etapu rejonowego. Młodym piłkarzom i ich rodzicom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sportowych sukcesów.