27 marca 2022

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob : 1800
    • Ndz : 900 i 1200
  2. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17:30 i w niedziele po Mszy świętej o 9:00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 16:00.
  3. Orawska Droga Krzyżowa do Ludźmierza odbędzie się w sobotę (9.04) przed Niedzielą Palmową. W tym roku wyruszy z naszej parafii po Mszy świętej o 20:00. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w wydarzeniu wyłącznie z pełnoletnim opiekunem. Indywidualne ubezpieczenie i powrotny transport trzeba zorganizować we własnym zakresie. Do przejścia w nocy jest około 30 km w większości polnymi i leśnymi drogami. Należy zabrać odpowiedni ekwipunek oraz o rozważnie podjąć decyzję o wyruszeniu na drogę krzyżową.
  4. Spowiedź przedświąteczną rozpoczniemy od jutra. Będę na Was czekał w konfesjonale codziennie od 17:00 do 18:00. Serdecznie zachęcam do skorzystania i nie odkładania spowiedzi na ostatnią chwilę.
  5. W tym tygodniu przypada 1. piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9:00. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej w ramach spowiedzi przedświątecznej. W środę nie będzie dodatkowej spowiedzi dla dzieci i młodzieży szkolnej.
  6. Program rekolekcji parafialnych, dla tych którzy jeszcze go nie zabrali, ministranci będą rozdawać po Mszy świętej.
  7. Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza na kiermasz palm wielkanocnych po Mszy świętej przed kościołem. W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne Caritas.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Joannie Front, Irenie Kapuściak, Czesławowi Kott, Bożenie i Julii Szewczyk, Annie Kott, Józefowi Kowalikowi, Oldze Kott i Piotrowi Waresiakowi.
  9. Sprzątanie kościoła na święta przez mieszkańców Sołtystwa Dolnego i Górnego będzie w najbliższą sobotę (2.04) od godz. 9:00.
  10. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać o poświeceniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi oraz kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji – dziś o grzechu zazdrości. Dla dzieci są kwietniowe numery Małego Gościa i Stasia oraz do zabrania karteczki Ziarno.
    ——————————————————————————————————————————
  11. Muzeum w Zubrzycy Górnej zaprasza na pierwsze w tym roku Posiady Orawskie w sobotę 2 kwietnia 2022 r. w Czarnej Karczmie w skansenie o godzinie 17:00. Gośćmi spotkania będą Górale spod Trzech Koron.
  12. Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu zaprasza maturzystów na stacjonarny Dzień Otwarty, który odbędzie się 7 kwietnia. Więcej informacji na stronie internetowej uczelni.
    ——————————————————————————————————————————
  13. Zapowiedzi przedślubne (Zapowiedź 1)
    Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się:
    Damian HAMERNIK – Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Tyliczu
    Kinga KOLANIAK – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej
    Dominik ŚWIETLAK – Parafia św. Michała Archanioła w Zubrzycy Górnej
    Dominika PALUCH – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej
    Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.