27 września 2020

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy :
    • w poniedziałek (28.09) wspomnienie św. Wacława, męczennika;
    • we wtorek (29.09) święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; odpust w Zubrzycy Górnej – suma o godz. 1100;
    • w środę (30.09) wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
    • w czwartek (1.10) wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
    • w piątek (2.10) wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
  2. Spowiedź dla dzieci i młodzieży szkolnej przed pierwszym piątkiem będzie we wtorek w następujących grupach: od 1600 klasa IV, od 1630 klasy V i VI, od 1700 klasa VIIa i VIIb i od 1730 klasa VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych.  Okazja do spowiedzi dla dorosłych będzie w czwartek i w piątek od godz. 1700.
  3. Odwiedziny chorych w 1. piątek od godz. 900. Zgłoszenia lub potwierdzenia wizyty kapłana u chorego proszę zapisywać u pana kościelnego lub telefonicznie u kierowcy pana Józefa Piekarczyka (numer telefonu 504-462-705).
  4. Zbiórka ministrantów i lektorów będzie w najbliższy czwartek (1.10) po Mszy świętej wieczornej i Różańcu.
  5. Nabożeństwa różańcowe rozpoczniemy już w środę (30.09) po Mszy świętej o godz. 1800. Procesja różańcowa w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 900. W kolejne niedziele Różaniec o godz. 1130. W poniedziałki, środy i piątki nabożeństwo poprowadzą dzieci, a w pozostałe dni przedstawiciele róż różańcowych i innych grup z naszej parafii. Na nabożeństwach różańcowych będziemy polecać Bogu, przez wstawiennictwo Maryi, intencje szczegółowe, które zostaną wcześniej podane. W najbliższe dni będziemy się modlić:
    • środa 30.09 – o opiekę Matki Bożej nad naszą parafią
    • czwartek 1.10 – o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii
    • piątek 2.10 – na wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy nasze i całego świata
    • sobota 3.10 – za chorych i cierpiących z naszej parafii
    • niedziela 4.10 – (na procesji różańcowej) za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców naszego kościoła.
  6. Msze święte wieczorne od października – tak jak to było już sygnalizowane – będą zawsze o godz. 1800. Nie będzie zmiany w okresie jesienno-zimowym na godz. 1700.
  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Troskę o naszą świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom od numeru 291 do 300. Dziękuję również za wykonanie jesiennej pielęgnacji drzew i krzewów wokół kościoła i plebanii oraz na cmentarzu.
  8. Za tydzień niedziela finansowa, składka jak co miesiąc jest przeznaczona na inwestycje parafialne. W ubiegłym tygodniu – oprócz bieżących wydatków związanych z remontem na plebanii – zostało zakupione 10 ton ekogroszku na zimę.
  9. Dziś po Mszy świętej zbiórka do puszek na pomoc dla sierot i małoletnich uchodźców z obozu Moria na wyspie Lesbos, którzy utracili swoich rodziców i opiekunów w drodze do Europy.
  10. Co jest kluczem do osobistego szczęścia żonatego mężczyzny i jaką rolę powinien odegrać dojrzały mężczyzna w relacji z żoną i dziećmi – o tym przeczytamy w dzisiejszym Gościu Niedzielnym. Ponadto rozmowa z siostrą opiekującą się dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie. Dla dzieci pierwszy numer nowego miesięcznika naszego krakowskiego wydawnictwa diecezjalnego pt. Staś w cenie 8 zł, a w nim m. in. opowiadania, gra planszowa i zgadywanki. Serdecznie zachęcam do nabycia i lektury.
    • Pon, Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt, Sob : 1800