28 listopad 2021

• czwartek (2.12) – wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera
    • piątek (3.12) – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
    • sobota (4.12) –  wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora
      Kościoła oraz św. Barbary, dziewicy i męczennicy;
      32. rocznica erygowania naszej Parafii
  2. Rozpoczynamy dziś Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Roraty będą w poniedziałek, wtorek i sobotę o 7:00, a w pozostałe dni o 18:00. W czasie roratnich kazań będziemy wspólnie z Archaniołem Gabrielem przemierzać drogę do Betlejem, poznając różne miejsca w Ziemi Świętej związane z życiem i działalnością Pana Jezusa. Mszę roratnią rozpoczniemy od procesji z lampionami. Jutro dzieci otrzymają specjalne plansze do naklejania obrazków. Serdecznie zachęcam do udziału nie tylko dzieci.
    • Pon, Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt : 1800
    • Sob : 700 i 1800
    • Ndz : 900 i  1200
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12:00 przybędzie do naszej Parafii św. Mikołaj. Rodziców, którzy chcieliby mu podpowiedzieć, co ma przynieść ich pociechom bardzo proszę o kontakt.
  5. Wolontariusze projektu Mieć wyobraźnię miłosierdzia składają serdeczne Bóg zapłać za ofiarę złożoną w minioną niedzielę w wysokości 1.470 zł i za okazane w ten sposób wsparcie dzieciom z krajów misyjnych.
  6. Świece Caritas można nabyć w zakrystii po Mszy świętej. Małe świece są po 7 zł, a duże po 13 zł. Pieniądze za świece wspierają akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2021.
  7. W tym tygodniu przypada 1. piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od 9:00. Okazja do spowiedzi dla dorosłych w czwartek i piątek od godz. 17:00. Natomiast dzieci i młodzież szkolna od klasy IV do VIII przychodzi na spowiedź w środę od 13:45, czyli bezpośrednio po skończonych lekcjach.
  8. Za tydzień będziemy przeżywać Dzień Modlitw o Dar Potomstwa. Więcej informacji na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Anicie Kidoń, Renacie Janeczek, Katarzynie Holla, Marii Janeczek, Helenie Holla, Eugenii Kidoń, Marii Kidoń, Katarzynie Spytkowskiej, Annie i Wiktorii Gargasz i Karolinie Kulawiak. Na ten tydzień troskę o nasz kościół powierzamy rodzinom z następujących domów: 22, 22a, 23a, 24, 24a, 27a, 28a, 30a, 31 i 32a.
  10. Spotkanie mieszkańców Roli Sadłowej w sprawie przygotowania kościoła na Święta Bożego Narodzenia będzie w przyszłą niedzielę (5.12) po Mszy świętej o godz. 9:00 w salce przy zakrystii.
  11. Za tydzień niedziela finansowa i składka na nasze inwestycje parafialne.
  12. W tym tygodniu pan organista będzie roznosił do naszych domów poświęcone opłatki  na  stół  wigilijny. Serdecznie proszę o życzliwe przyjęcie go. Ofiara składana przy tej okazji jest częścią wynagrodzenia za jego całoroczną pracę w naszym kościele.
  13. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym kalendarz ścienny na 2022 rok. Dla dzieci do zabrania karteczki Ziarno z dzisiejszą Ewangelią i ciekawymi zadaniami.
  14. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg odwołał do wieczności śp. Wawrzyńca Zubrzyckiego. Pogrzeb będzie w poniedziałek (29.11)  o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
  15. Zapowiedzi przedślubne (Zapowiedź 1)
    Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się:
    Patryk MACIURA – Parafia św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej
    Julia KOWALCZYK – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej
    Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.