29 kwiecień 2018

5 Niedziela Wielkanocna – Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej – dziewicy i doktora kościoła, patronki Europy, Dzień Męczenników Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej

1. Mszę Święte:
    •  Pon, Wt, Śr, Pt, Sob : 1800
    • Czw : 900 i 1200
    •  Ndz : 900 i 1200
  2. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwo majowe – Msza  Św. z procesja jak i cały maj o godz.1800 . Zapraszam dzieci do sypania kwiatów.
  3. W czwartek Uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski – Msze Św. jak w każdą niedzielę o 900 i 1200.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca – okazja do spowiedzi jak zwykle przed Mszą Św.
  5. W piątek ze względu na to, że niema nauki w szkole odwiedziny chorych w domach od godz. 800.
  6. W piątek po majówce religia dla młodzieży bierzmowanej.
  7. Ponieważ są jeszcze chętni do nabycia książek O. Władysława powiadomię Was kiedy przyjdzie dodatkowa paczka.
  8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę mieszkańców od 311 do 320 numeru.
  9. Wójt Gminy Jabłonka informuje, że do dnia 30 maja 2018 roku w pokoju nr. 107 w Urzędzie Gminy w Jabłonce w godzinach pracy Urzędu będą przyjmowane wstępne ankiety o posiadanych wyrobach zawierających azbest od osób indywidualnych – właścicieli nieruchomości. Celem niniejszej ankiety będzie pozyskanie niezbędnych danych w celu starania się przez Gminę Jabłonka o dofinansowanie usuwania wyrobów zawierających azbest w latach 2019-2020. Prosi się zainteresowanych właścicieli nieruchomości, którzy planują przekazać w latach 2019-2020 do utylizacji materiały zawierające azbest o zgłaszanie się do Urzędu Gminy w terminie jak na wstępie w celu wypełnienia ankiety i podania ilości eternitu przeznaczonego do utylizacji.