29 maja 2022

Wniebowstąpienie Pańskie

• Pon, Wt, Śr, Czw, Pt i Sob : 1800
    • Ndz : 900 i 1200
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • poniedziałek (30.05) – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika
      oraz św. Zdzisławy
    • wtorek  (31.05) – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
      oraz św. Grzegorza VII, papieża
    • środa (1.06) – wspomnienie św. Justyna, męczennika
    • czwartek (2.06) – wspomnienie świętych męczenników Marcelina i Piotra
    • piątek  (2.06) – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
    • sobota (3.06) – wspomnienie bł. Michała Giedroycia, zakonnika.
  3. W ramach akcji Orawa Dzieciom Afryki w gościmy dziś w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego z Krakowa. Dziękujemy bardzo za ich obecność i podzielenie się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na dożywienie i zapewnienie dostępu do czystej wody dla dzieci i młodzieży w mieście Doba na południu Czadu.
  4. Zakończenie nabożeństw majowych z procesją będzie we wtorek (31.05) po Mszy świętej o 18:00. Kandydatów do Bierzmowania proszę o zaangażowanie się w procesję przez niesienie feretronów i chorągwi. Dziękuję wszystkim, którzy przez cały maj podtrzymywali piękną tradycję śpiewania majówek przy kapliczkach. Jest to wymowne świadectwo Waszej wiary – Bóg zapłać!
  5. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będą na Mszy świętej porannej jako dziękczynienie po Komunii świętej, natomiast wieczorem oraz w niedzielę po Mszy świętej o 12:00 podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu.
  6. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 będzie Godzina Święta i wystawienie Najświętszego Sakramentu do cichej adoracji. Wyjątkowo w tym dniu nabożeństwo czerwcowe będzie przed Mszą świętą, czyli na zakończenie adoracji.
  7. Spowiedź dla dzieci i młodzieży szkolnej przed pierwszym piątkiem będzie w środę (1.06) od godz. 13:40, czyli bezpośrednio po zakończonych lekcjach. Okazja do spowiedzi dla dorosłych w czwartek i w piątek od 17:00. Odwiedziny chorych w 1. piątek od godz. 9:00.
  8. Scholę i ministrantów zapraszamy na ognisko z okazji Dnia Dziecka jutro (30.05) o godz. 15:00 przy plebanii. Natomiast wszystkie dzieci zapraszam na Mszę świętą w ich intencji w środę (1.06). Po nabożeństwie będzie możliwość przyjęcia indywidualnego błogosławieństwa i słodkie co nieco.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościoła Marii Mastela, Stefanii Kulawiak, Beacie Włodek, Barbarze i Wiktorii Kulawiak, Renacie Zubrzyckiej, Ewie Myrda oraz Władysławowi Pawlakowi i Jadwidze Waksmundzkiej za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Na ten tydzień troskę o kościół powierzamy rodzinom z następujących domów: 214a, 215, 216, 216a, 217, 218, 218a, 218b, 219 i 221.
  10. Dziękuję za wykoszenie trawy wokół kościoła i plebanii. Na ten tydzień planowane jest koszenie na cmentarzu. Pragnę również bardzo serdecznie podziękować za wykonane wczoraj prace ogrodnicze wokół kościoła, za ofiarowaną ziemię, za jej rozplantowanie i zasianie nowej trawy.
  11. Dla chorej Wiktorii zebraliśmy w minioną niedzielę 1.622 zł i 38 gr. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  12. Za tydzień niedziela finansowa i składka na nasze inwestycje parafialne.
  13. Piesza pielgrzymka Sursum Corda z Zakopanego do Ludźmierza wyruszy w najbliższą sobotę (4.06). Zapisy na autobus do czwartku (2.06). Autobus pojedzie o godz. 5:45 od kościoła w Zubrzycy Górnej i będzie zabierał pielgrzymów z przystanków.
  14. O tym, co wynika dla nas z faktu wniebowstąpienia Pana Jezusa można przeczytać między innymi w dzisiejszym Gościu Niedzielnym. Dla dzieci są czerwcowe numery Stasia i Małego Gościa oraz do zabrania karteczki Ziarno.
  15. Zapowiedzi przedślubne (Zapowiedź 1)
    Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się:
    Mirosław MASTELA – Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Tyliczu
    • Justyna MATONOG – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej
    Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.