29 sierpnia 2021

1. Dziś – na mocy postanowienia papieża Franciszka – Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony. W Podwilku Dożynki Gminne i Msza święta dziękczynna za tegoroczne plony i żniwa o godz. 1100.
  2. W liturgii Kościoła:
    • niedziela (29.08) – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela ;
    • środa (1.09) – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy;
    • piątek (3.09) – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i dra Kościoła;
    • sobota (4.09) – wspomnienie błogosławionych męczennic z Nowogródka.
  3. Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w środę (1.09) o godz. 900.
  4. Spowiedź dla dzieci i młodzieży szkolnej na rozpoczęcie roku i przed pierwszym piątkiem będzie w poniedziałek w następujących grupach: klasa czwarta od 1600, klasy piąta i szósta od 1630, klasy siódma i ósme od 1700, uczniowie szkół ponadpodstawowych od 1730.
  5. Okazja do spowiedzi przed 1. piątkiem dla pozostałych będzie w czwartek i w piątek od godz. 1700. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 900.
  6. Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w przyszłą niedzielę (5.09). Wyjazd o 630. Autobus będzie zabierał pielgrzymów z przystanków, zaczynając od góry. Są jeszcze wolne miejsca. Serdecznie zachęcam do wspólnego pielgrzymowania.
  7. Powstająca na nowo schola parafialna zaprasza wszystkich chętnych wokalistów, gitarzystów i skrzypaczy. Zapisy do 4 września. Zgłaszać można się po Mszy świętej w zakrystii. Serdecznie zapraszam!
  8. Zbiórka ministrantów i lektorów będzie w czwartek (2.09) po Mszy świętej.
  9. Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze odbędą się w przyszłą niedzielę (5.09) na stadionie w Jabłonce. W zawodach bierze udział 112 uczestników – ponad połowa (58 osób) to nasi zawodnicy. O godz. 1200 startują najmłodsze dzieci z naszej miejscowości, które włożyły bardzo wiele trudu w przygotowania. Dlatego serdecznie wszystkich zachęcam, aby pojechać na te zawody i im pokibicować. Wspierajmy swoich!
  10. Na rehabilitację chorej Milenki zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 2.894 i 13,5 euro. Rodzice dziecka składają serdeczne Bóg zapłać i proszą o modlitwę.
  11. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Marzenie Pawlak, Annie i Klaudii Pawlikowskim, Katarzynie Pawlak, Marcinowi Stec-Sala i Helenie Pawlak oraz Annie Bosak i Malwinie Paś-Szymańskiej za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Na ten tydzień troskę o nasz kościół powierzamy rodzinom z następujących dziesięciu domów: 263, 265, 266, 267, 268, 270, 270a, 271, 272 i 272b.
  12. Za tydzień niedziela finansowa i składka na nasze inwestycje parafialne.
  13. Boczne wejście do kościoła jest już otwarte. Wszystkich zachęcam do korzystania z wybudowanego przy nim podjazdu, a szczególnie osoby starsze i mające trudności z poruszaniem się, a także rodziców z wózkami dziecięcymi. Tamtędy też prowadzi najkrótsza droga do toalet.
  14. Gościmy w naszej parafii ojca Pawła Kubiaka, kapucyna – misjonarza z Czadu. Niech podziękowaniem za głoszone przez niego Słowo Boże będzie ofiara na misje zbierana do puszek po Mszy świętej. O 1500 ojciec Paweł zaprasza na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji misji oraz pokaz krótkich filmów ze swojej pracy misyjnej.
  15. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy miedzy innymi o tym, jak wyglądała edukacja w starożytnym Izraelu i do jakiej szkoły chodził Pan Jezus. Dla dzieci jest wrześniowy numer Małego Gościa z dodatkiem w postaci zaślepki na kamerkę smartfonu oraz Staś z naklejkami na zeszyty.
  16. Wójt Gminy Jabłonka informuje, że w sobotę 4 i 11 września od 9:00 do 15:00 w Urzędzie Gminy będzie można dokonać spisu z pomocą pracowników urzędu. Narodowy Spis Powszechny trwa do końca września.
    • Pon, Wt : 700
    • Śr : 900 i  1800
    • Czw, Pt, Sob : 1800
    • Ndz : 900 i  1200
  18. Zapowiedzi Przedślubne
    Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się

• Radosław GRÓBARCZYK – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej
      • Paulina SZLACHTA – Parafia św. Stefana w Lipnicy Małej

Zapowiedź 2
    ———————————————————————————————————

• Emiliano GRILLO – Parafia Dio Padre Misericordioso w Rzymie
      • Teresa KULAK – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej

Zapowiedź 2

Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.