29 styczeń 2023

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Pt i Sob : 1700
    • Czw : 70i 1700
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • wtorek (31.01) – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera
    • czwartek (2.02) – święto Ofiarowania Pańskiego; Msze święte o 7:00 i 17:00
    • piątek (3.02) – wspomnienie św. Oskara, biskupa oraz  św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona od chorób gardła; z tej okazji w piątek na Mszy świętej o 17:00 pobłogosławimy świece i jabłka.
  3. Nabożeństwo 40-godzinne przed Wielkim Postem rozpoczniemy od przyszłej niedzieli (6.02). Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie pomiędzy Mszami świętymi od 10:00 do 12:00 oraz od 13:00 do 15:00 zakończone koronką do Bożego Miłosierdzia.
  4. Spowiedź z okazji pierwszego piątku miesiąca będzie w czwartek i w piątek od godz. 16:00. Odwiedziny chorych w piątek od 9:00.
  5. Godzina Święta i wystawienie Najświętszego Sakramentu do cichej adoracji w pierwszy czwartek od 16:00. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.
  6. W czwartek obchodzimy XXVII Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu jest przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
  7. Za tydzień niedziela finansowa i składka na nasze inwestycje parafialne.
  8. Dzieci z klasy trzeciej przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej zapraszam wraz z rodzicami w czwartek (2.02) w święto Ofiarowania Pańskiego na Mszę świętą o godz. 17:00,  podczas której poświęcimy świece.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Piotrowi Waresiakowi, Agnieszce Zubrzyckiej, Marii, Oliwii, Bogusławie i Kindze  Zubrzyckim, Danucie Świetlak, Emilii Zubrzyckiej  oraz Jackowi Joniakowi za dołożenie się do ofiary na kwiaty. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 170, 171, 172, 174a, 176a, 177a, 177b, 178a, 180a i 181.
  10. Rozbieranie dekoracji bożonarodzeniowych przez mieszkańców Roli Ramsowej będzie w czwartek po Mszy wieczornej.
  11. Dzisiejszy Gość Niedzielny zawiera dodatek, przytaczający fakty, które  wskazują na bezpodstawność zarzutów stawianych św. Janowi Pawłowi II. Dla dzieci są Staś, Mały Gość i Promyczek Dobra. Zachęcam do nabywania i lektury.
  12. Koło Gospodyń Wiejskich zwraca się z prośbą o pomoc w przygotowaniu świec okopowych dla żołnierzy na Ukrainie. Potrzebne są metalowe czyste puszki po konserwach (np. groszku, kukurydzy, karmie dla psów i kotów) oraz wosk ze starych świec. Można te rzeczy zostawiać w sklepie przy szkole, w sklepie „Gaspol” oraz w salce przy zakrystii. Wszystko zostanie przekazane organizacji na Ukrainie, która rozdysponuje to dalej w odpowiednie miejsca. Więcej informacji na stronie internetowej.
  13. Małopolska Policja ostrzega przed oszustami podającymi się za przedstawiciela banku, adwokata, pracownika administracji, policjanta, syna, córkę, wnuka lub innego krewnego. Oszuści zazwyczaj kontaktują się telefonicznie. Bardzo często przestępcy bazują na wiedzy, którą uzyskają od swojej ofiary. Bądźmy czujni i nie dajmy się oszukać! Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.