30 październik 2022

• Pon, Czw, Pt i Sob : 1700
    • Wt : 900,1200 i o 1500 nieszpory i procesja na cmentarz
    • Śr : 900,1200 i 1700
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • czwartek (3.11) – św. Marcina de Porres, zakonnika
                                      oraz św. Huberta, patrona myśliwych i leśników
    • piątek (04.11) – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
  3. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte będą tak jak w każdą niedzielę, czyli o 9:00 i 12:00. Nieszpory za zmarłych i procesja na cmentarz o 15:00. Natomiast o godz. 18:00 młodzież przygotowująca się do Bierzmowania poprowadzi na cmentarzu różaniec za zmarłych.
  4. W Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze święte zostaną odprawione o 7:00, 9:00 i 17:00.
  5. Policja zwraca się z prośbą, aby przyjeżdżając na cmentarz bezwzględnie korzystać z parkingów i nie zostawiać samochodów wzdłuż drogi krajowej, żeby nie utrudniać ruchu i nie stwarzać zagrożenia.
  6. Wypominki roczne i jednorazowe można jeszcze składać w tym tygodniu w zakrystii po Mszy świętej. Wypominki jednorazowe będą odczytywane podczas Mszy świętej w Modlitwie Wiernych, natomiast w środę o 17:00 podczas nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej.
  7. Orawski Orszak Świętych wyruszy jutro (31.10) o godz. 15:00 z kościoła w Lipnicy Małej. Nasza schola jedzie autobusem o 14:30 z parkingu przy kościele. Są jeszcze wolne miejsca. Można też dotrzeć indywidualnie. Orszak zakończy się Balem Wszystkich Świętych w Lipnicy Wielkiej. Udział jest darmowy. Trzeba tylko przebrać się za postać wybranego świętego i zabrać buty na zmianę. Serdecznie zachęcam do udziału.
  8. Na cmentarzu parafialnym organizujemy jutro (31.10) o godz. 9:30 akcję pod hasłem: „Pamiętamy o naszych bliskich zmarłych, porządkując miejsca ich spoczynku„. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież szkolną od klasy 4 do 8. Należy przynieść ze sobą odpowiednie narzędzie do czyszczenia kostki. Na zakończenie przewidziany jest mały poczęstunek.
  9. Ostatnie nabożeństwa różańcowe odprawiane dziś i jutro ofiarujemy w intencji naszych bliskich zmarłych i za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące. Od 15:00 dziś i od 16:00 jutro będzie jeszcze możliwość skorzystania ze spowiedzi. Zatroszczmy się o bycie w stanie łaski uświęcającej, aby móc później uzyskać odpusty za zmarłych.
  10. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od 9:00. Okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od godz. 16:00.
  11. Kancelaria parafialna w czwartek będzie nieczynna.
  12. Intencje mszalne na przyszły rok zacznę przyjmować od czwartku (3.11) po Mszy świętej w salce przy zakrystii. Będzie można zamówić – podobnie jak poprzednio – tylko jedną intencję indywidualną i dowolną ilość intencji na Mszę świętą zbiorową.
  13. Za tydzień niedziela finansowa i składka na nasze inwestycje parafialne.
  14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: Jolancie Moniak, Marii Szymczyk, Bożenie i Magdalenie Kozak, Marii Moniak, Zofii Kowalczyk, Annie Białoń, Elżbiecie Plaszczak, Esterze Kardaś i Stanisławowi Białoniowi  oraz Janowi Bosakowi za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Na ten tydzień troskę o czystość w kościele powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 50a, 51, 51a, 51b, 52, 52a, 53a, 53b, 54 i 54a.
  15. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać artykuł o tym, gdzie znajdują się niebo, piekło i czyściec. Dla dzieci są listopadowe numery StasiaMałego Gościa.  Zachęcam do lektury.
  16. Rada Sołecka informuje, że 1 listopada na cmentarzu przy kościele parafialnym będzie prowadzona zbiórka datków pieniężnych na utrzymanie pamięci o cmentarzu przy dzwonnicy.