31 stycznia 2021

1. We wtorek będziemy przeżywać XXV Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej okazji dziś w naszej parafii gościmy s. Marzenę i s. Annę ze zgromadzenia Sióstr Jadwiżanek z Krakowa, które przed błogosławieństwem skierują do nas swoje słowo. Składka we wtorek zostanie przeznaczona – jak co roku – na zakony kontemplacyjne.
  2. Na rzecz poszkodowanych i ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 2.100 zł.  Bóg zapłać za Waszą ofiarność. Za tydzień przypada niedziela finansowa i składka na nasze inwestycje parafialne.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy :
    • we wtorek (2.02) – święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej;
    • w środę (3.02) – wspomnienie św. Błażeja;
    • w piątek (5.02) – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy;
    • w sobotę (6.02) – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
  4. Rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne przed Wielkim Postem. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie dziś pomiędzy Mszami świętymi od godziny 1000 do 1200, a przez dwie następne niedziele dodatkowo od 1300 do 1500 zakończone koronką do Bożego Miłosierdzia.
  5. Dzieci z klasy trzeciej przygotowujące się do I Komunii świętej zapraszam wraz z rodzicami we wtorek (2.02) w święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) na Mszę świętą o godz. 1800,  podczas której poświęcimy świece.
  6. Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej jest w środy o godz. 1800 przed Mszą świętą zbiorową. Intencje można składać w zakrystii także przed samą nowenną. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa.
  7. Sobotnia Msza święta wieczorna jest odprawiana już według liturgii niedzielnej, to znaczy że biorąc w niej udział spełnia się obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.
  8. Spowiedź dla dzieci i młodzieży szkolnej przed pierwszym piątkiem będzie w środę (3.02) w następujących grupach: klasa IV od 1600, klasy V i VI od 1630, klasa VIIa i VIIb od 1700 i od 1730 klasa VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych.  Okazja do spowiedzi dla dorosłych będzie w czwartek i w piątek od godz. 1700.
  9. Odwiedziny chorych w 1. piątek od godz. 900. Osoby, które z obawy o swoje zdrowie nie chcą skorzystać z tradycyjnej wizyty kapłana, proszę o wcześniejszą informację. Zgłoszenia lub potwierdzenia wizyty kapłana u chorego proszę zapisywać u pana kościelnego lub telefonicznie u kierowcy pana Józefa Piekarczyka (numer telefonu 504-462-705).
  10. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Jolancie i Józefowi Oskwarkom, Elżbiecie Pawlak, Katarzynie Konik, Elżbiecie Świerczek, Irenie Konik, Andrzejowi Paniak, Robertowi Kowalikowi, Marcie Horniak, Lidii Konik i Monice Gacek. Do sprzątania kościoła na ten tydzień prosimy mieszkańców z następujących dziesięciu domów: 85, 86, 87, 87a, 88, 88a, 89, 89a, 90, 90a. W następnym tygodniu zapraszamy mieszkańców z numerów: 91a, 91b, 92, 92a, 93, 93b, 94a 95a, 96, 98.  Natomiast mieszkańców Sołtystwa Górnego i Dolnego proszę, aby w środę (3.02) o godz. 1000 rozebrali szopkę i choinki. Do pracy zapraszam szczególnie mężczyzn.
  11. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie już czynna normalnie, czyli w poniedziałek od 800 do 900 oraz w czwartek i sobotę od 1600 do 1700.
  12. Najnowszy Gość Niedzielny próbuje odpowiedzieć na pytanie dlaczego tysiące mężczyzn i kobiet zamykają się i modlą za kratami klasztorów klauzurowych. Dla dzieci jest nowy numer Promyczka dobra.
  13. Powstaje album fotograficzny ukazujący naszą miejscowość w dawnych czasach. Opisane zdjęcia można przekazać m. in. w salce przy zakrystii dziś i przez dwie najbliższe niedziele (7.02, 14.02) po Mszach świętych oraz u sołtysa. Serdecznie zachęcam do włączenia się w tę inicjatywę.
  14. Sołtys informuje, że w dniach od 8 do 13 lutego w remizie OSP Zubrzyca Dolna, będzie pobierany podatek. Szczegółowy harmonogram można zabrać z tyłu kościoła lub sprawdzić na  stronie FB Sołectwa.
  15. Rada Sołecka przypomina, że jeszcze do końca lutego można składać u sołtysa podania na remont dróg wiejskich.
    • Pon : 700
    • Wt : 700 i 1800