Obrona pracy doktorskiej O. Władysława Madziara

Nasz orawski rodak O. Władysław Madziar, SVD w latach 2015 – 2018 odbywał studia doktoranckie na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.
27-go czerwca 2018 zostały one uwieńczone obroną pracy doktorskiej z eklezjologii (nauka o Kościele) o znaczeniu miłosierdzia w ewangelizacji. Praca została napisana w języku angielskim, a jej tytuł brzmi: „The Primary Role of Mercy in the Evangelizing Mission of the Church. The «Creativity in Charity» of St. John Paul II and the «Language of Mercy» of Pope Francis”. (W języku polskim: Centralna rola miłosierdzia w ewangelizacyjnej misji Kościoła. “Wrażliwość miłosierdzia” św. Jana Pawła II i “język miłosierdzia” papieża Franciszka).

Komisja egzaminacyjna na obronie pracy doktorskiej w składzie:

1) Prof. Stella Morra, przewodnicząca, Włochy. Specjalista w zakresie teologii fundamentalnej i socjologii, wykładowca na PUG.

2) Prof. O. William Henn OFMCap, moderator, USA. Eklezjolog i znany ekumenista. Wykładowca na PUG od blisko 30 lat. O. Władysław był jego 57 doktorantem.

3) Prof. O. Gabriel Mmassi SJ, drugi cenzor, Tanzania. Znawca Soboru Watykańskiego II, wykładowca na PUG i wychowawca kleryków jezuickich.

Niedługo cała praca w formie książki ukaże się w Polsce w serii „Materiały i Studia Księży Werbistów”.

Natomiast w najbliższym czasie O. Władysław zagości u nas w Polsce na krótki czas, by niedługo potem – od września 2018 r. wyjechać do Ghany (Afryka) i tam kontynuować wykłady z teologii dogmatycznej w Wyższym Seminarium Duchownym św. Wiktora w Tamale.

O. Władysław wyraża swoją głęboką wdzięczność za wierne wsparcie modlitewne i materialne.

Zdjęcia: Nr 1 i 3: od lewej: prof. Stella Morra, o. William Henn OFMCap, o. Gabriel Mmassi SJ. Zdjęcie nr 6: fasada Uniwersytetu Gregoriańskiego.