4 grudzień 2022

2. Niedziela Adwentu

• Pon, Wt, Śr i Pt : 1700
    • Czw i Sob : 70i 1700
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • wtorek (6.12) – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
    • środa (07.12) – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
    • czwartek (8.12) – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi
                                            Panny; Msze święte w tym dniu o godz. 7.00 i 17.00
    • piątek (9.12) – wspomnienie św. Juana Diego
    • sobota (10.12) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej.
  3. Obchodzimy dziś Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary na ten cel będą zbierane przy okazji świątecznego kiermaszu organizowanego przez młodzież szkolną w niedzielę 18 grudnia.
  4. Dziś po Mszy świętej o godz. 12:00 przybył do naszej Parafii św. Mikołaj. Na powitanie świętego ministranci i wszystkie dzieci zgromadziły się przed głównym wejściem, aby wspólnie wprowadzić dostojnego gościa do kościoła.
  5. Dzień Modlitw o Dar Potomstwa pod hasłem: „Umacniajmy wzajemnie serca nasze” będziemy przeżywać po raz drugi w przyszłą niedzielę. Centralne obchody odbędą się w Krakowie w  sanktuarium św. Jana Pawła II o godz. 12:30. Więcej informacji na plakacie i ulotkach.
  6. Modlitwy za Ojczyznę, o które prosił nasz Metropolita w adwentowym liście, będą w naszej parafii w pierwsze soboty miesiąca w czasie Różańca odmawianego pół godziny przed Mszą świętą wieczorną oraz w drugie środy miesiąca na Mszy świętej zbiorowej i Nowennie do Matki Bożej Szkaplerznej.
  7. Roraty odprawiamy codziennie o godz. 17:00, natomiast w sobotę o 7:00 rano. Bardzo się cieszę z tak licznego udziału dzieci i serdecznie dziękuję rodzicom i dziadkom, którzy im w tym towarzyszą. Wszystkim życzę wytrwałości.
  8. Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej jest odprawiana przez cały grudzień po Mszy świętej roratniej.
  9. Dzieci z klasy trzeciej, przygotowujące się do I Komunii świętej, zapraszam wraz z rodzicami w najbliższą środę (8.12) w uroczystość Niepokalanego Poczęcia na Mszę świętą o godz. 17:00,  podczas której poświęcimy medaliki.
  10. Duszpasterską Radę Parafialną zapraszam na spotkanie w piątek 16 grudnia po Mszy świętej wieczornej. Wszystkich natomiast proszę o zgłaszanie swoim przedstawicielom sugestii i uwag dotyczących minionych lub przyszłych działań gospodarczych i duszpasterskich w parafii.
  11. Małżeństwa przeżywające w tym roku jubileusz 25-lecia i 50-lecia zapraszam na Mszę świętą w ich intencji w święto Świętej Rodziny w piątek 30 grudnia o godz. 17:00. Bardzo proszę o potwierdzenie swojej obecności w zakrystii lub kancelarii, aby można było dla wszystkich przygotować symboliczne pamiątki.
  12. Świece Caritas można nabyć w zakrystii po Mszy świętej. Pieniądze za świece wspierają akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  13. Dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: Marcie Horniak, Tomaszowi Świerczkowi, Monice Gacek, Esterze Kowalik, Irenie Konik, Hubertowi Oskwarkowi, Lidii Konik, Elżbiecie Pawlak i Katarzynie Miąskowskiej-Paniak, a Katarzynie Konik, Irenie Miąskowskiej oraz Marii i Józefowi Świerczkom i za dołożenie się do ofiary na środki czystości do kościoła. Na ten tydzień troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 85, 86, 87, 88, 88a, 89, 89a, 89c, 90a i 90b.
  14. Serdecznie dziękuję za złożone dziś ofiary z okazji niedzieli finansowej.
  15. Pan organista serdecznie dziękuje za życzliwe przyjęcie i ofiary złożone przy okazji roznoszenia opłatków.
  16. Kancelaria parafialna w najbliższą sobotę (10.12) będzie nieczynna.
  17. Oddanie i poświęcenie nowego mostu w Zubrzycy Dolnej będzie w najbliższy czwartek o godz. 12:00.
  18. Czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół? – to artykuł, który warto między innymi przeczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym. Dla   dzieci jest grudniowy Promyczek Dobra z naklejkami. Zachęcam do lektury.