5 czerwca 2022

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob : 1800
    • Ndz : 900 i 1200
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • poniedziałek (6.06) – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła;
      w Zubrzycy Górnej suma odpustowa o godz. 11:00
    • wtorek (7.06) – wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomasika,
      męczenników franciszkańskich
    • środa (8.06) – wspomnienie św. Jadwigi, królowej
    • czwartek (9.06) – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
    • sobota (11.06) – wspomnienie św. Barnaby, apostoła
    • niedziela (12.06) – uroczystość Najświętszej Trójcy; w naszej archidiecezji kończy się
      okres Komunii świętej wielkanocnej
  3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są na Mszy świętej porannej jako dziękczynienie po Komunii świętej, natomiast wieczorem oraz w niedzielę po Mszy świętej o 12:00 podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu.
  4. Z okazji obchodów jubileuszu 25-lecia wizyty św. Jana Pawła II w Zakopanem jutro (6.06) o godz. 18:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta pod Wielką Krokwią. Na półce z gazetami są pamiątkowe zaproszenia.
  5. Ołtarze na Boże Ciało w tym roku przygotowują mieszkańcy z następujących numerów domów: pierwszy ołtarz od 81 do 100, drugi od 101 do 120, trzeci od 121 do 140 i czwarty od 141 do 160. Trasa procesji będzie przebiegać wzdłuż drogi poza rzeką. Od kościoła zejdziemy drogą w dół obok „gazowni”, potem za mostem skręcimy w prawo i pójdziemy aż do mostu żelaznego w pobliżu „Orlika” i z powrotem chodnikiem wzdłuż drogi głównej do kościoła. Wizualizacja trasy jest dostępna na naszej stronie FB.
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła Wandzie Ślusarczyk, Jadwidze Mastela, Renacie Kulawiak, Emilii i Eugeniuszowi Paluch, Magdalenie Paluch, Józefowi i Magdzie Kulak oraz Annie Kulawiak i Jadwidze Kowalczyk za dołożenie się do ofiary na kwiaty.
  7. W nadchodzącym tygodniu troskę o kościół powierzamy rodzinom z następujących domów: 222, 224, 226, 227, 227a, 229, 229a, 229b, 230 i 230a.
  8. W ramach akcji Orawa Dzieciom Afryki w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 3.559,7 zł i 40 euro, która zostanie przeznaczona na wsparcie misji salezjańskiej w Czadzie. Bóg zapłać!
  9. Bardzo dziękuję za złożone dziś ofiary z okazji niedzieli finansowej.
  10. O. Igor Kozankewycz, dyrektor Caritas archidiecezji samborsko-drohobyckiej Kościoła grekokatolickiego na Ukrainie będzie gościł w przyszłą niedzielę w naszej parafii. Na co dzień prowadzi ośrodki dla bezdomnych i uzależnionych oraz terapię i zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych i z rodzin trudnych. W ośrodku utrzymuje dwustu uchodźców z terenów okupowanych przez Rosjan, a drugie tyle osób żywi w Drohobyczu. Prowadzi również przychodnię bezpłatnej opieki zdrowotnej dla uchodźców, a obecnie buduje szpital.
  11. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym kolejna płyta z cyklu Biblia Audio, a na niej Dzieje Apostolskie i siedem listów św. Pawła. Dla dzieci jest nowy numer Promyczka dobra oraz Staś i Mały Gość oraz do zabrania karteczki Ziarno.