5 grudnia 2021

• środa (8.12) – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny;
    • czwartek (9.12) – wspomnienie św. Juana Diego;
    • piątek (10.12) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej;
    • sobota (11.12) – wspomnienie św. Damazego I, papieża.
    • Pon, Wt : 700
    • Czw, Pt : 1800
    • Śr, Sob : 700 i 1800
    • Ndz : 900 i  1200
  3. Spotkanie mieszkańców Roli Sadłowej w sprawie przygotowania kościoła na Święta Bożego Narodzenia dziś (5.12) po Mszy świętej o godz. 9:00 w salce przy zakrystii.
  4. Dziś po Mszy świętej o godz. 12:00 przybędzie do naszej Parafii św. Mikołaj. Na powitanie świętego ministranci, schola i wszystkie dzieci zgromadzą się przed głównym wejściem, aby wspólnie wprowadzić dostojnego gościa do kościoła.
  5. Dzieci z klasy trzeciej przygotowujące się do I Komunii świętej zapraszam wraz z rodzicami w najbliższą środę (8.12) w uroczystość Niepokalanego Poczęcia na Mszę świętą o godz. 18:00,  podczas której poświęcimy medaliki.
  6. Nasi strażacy w sobotę (11.12) będę roznosili po domach swoje kalendarze. Serdecznie zachęcam do ich nabywania, ponieważ w ten sposób możemy materialnie wesprzeć Ochotniczą Straż Pożarną, a jednocześnie zainwestować w nasze bezpieczeństwo, o które dbają nasi strażacy.
  7. Młodzież z naszej szkoły będzie w najbliższą niedzielę (12.12) rozprowadzać pierniki i sianko. Pragnie w ten sposób wesprzeć chrześcijan, którzy są prześladowani za swoją wiarę i więzieni, a nawet oddają życie. Zebrane środki zostaną przekazane fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  8. Zbiórka leków dla szpitala Notre Dame w Byblos na Bliskim Wschodzie prowadzonego przez Zakon Libańskich Maronitów będzie od jutra do końca roku. Leki mogą być nowe lub częściowo wykorzystane, byleby data ważności nie przekraczała  jednego roku. Można je przekazywać w salce katechetycznej lub bezpośrednio do sołtysa.
  9. Duszpasterską Radę Parafialną zapraszam na spotkanie w sobotę 18 grudnia br. po Mszy świętej wieczornej. Wszystkich natomiast proszę o zgłaszanie swoim przedstawicielom sugestii i uwag dotyczących minionych lub przyszłych działań gospodarczych i duszpasterskich w parafii.
  10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: Katarzynie i Emilii Bombol, Dorocie Bombol, Danucie Kowalczyk, Małgorzacie Róg, Irenie Gargasz, Małgorzacie Karkoszka, Marcie Kulak, Teresie Pawlak, Agnieszce Kosek i Marcie Chlebek. Na ten tydzień troskę o nasz kościół powierzamy rodzinom z następujących domów: 32b, 33, 33a, 34, 35a, 36, 37, 37a, 38 i 38a.
  11. Składam serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dzisiaj z okazji niedzieli finansowej.
  12. Pan Organista dziękuje wszystkim za życzliwe przyjęcie z opłatkami i za złożone ofiary.
  13. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym polecam kolejny odcinek adwentowej szkoły modlitwy oraz artykuł o Karolu de Foucauld, który wkrótce zostanie włączony do grona świętych. Dla dzieci jest nowy numer Promyczka dobra oraz Ziarno z dzisiejszą Ewangelią i ciekawymi zadaniami.
  14. Zapowiedzi przedślubne (Zapowiedź 2)
    Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się:
    Patryk MACIURA – Parafia św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej
    Julia KOWALCZYK – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej
    Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.