4 października 2020

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy :
    • w poniedziałek (5.10) wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
    • w środę (7.10) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;
    • piątek (9.10) wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
  2. Nabożeństwa różańcowe są codziennie po Mszy świętej o godz. 1800, a w niedzielę o godz. 1130. Intencje różańcowe na najbliższy tydzień:
    • poniedziałek 5.10 – o nawrócenie grzeszników
    • wtorek 6.10 – w intencji dzieci nienarodzonych, których życie jest zagrożone i za ich rodziców.
    • środa 7.10 – w intencji dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodzin
    • czwartek 8.10 – za naszą Ojczyznę i Kościół w Polsce
    • piątek 9.10 – za nieuleczalnie chorych i za konających
    • sobota 10.10 – za małżeństwa, którym grozi rozpad i o jedność w rodzinach
    • niedziela 11.10 – w intencji młodzieży naszej parafii. Wszystkie intencje są wywieszone na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
  3. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klasy ósmej będzie w środę o godz. 1700 w salce przy zakrystii.
  4. Dziękuję za posprzątanie kościoła, a wczorajszym nowożeńcom za dekorację kwiatową. Troskę o naszą świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom od numeru 301 do 310. Dziękuję również za wszystkie prace elektryczne wykonane w ostatnim czasie, a zwłaszcza za poprawienie oświetlenia przy schodach prowadzących do kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś z okazji niedzieli finansowej.
  5. Na pomoc dla sierot i małoletnich uchodźców z obozu Moria na wyspie Lesbos zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 940 zł i 10 euro. Bóg zapłać!
  6. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym specjalny dodatek poświęcony leczeniu sanatoryjnemu, uzdrowiskom dla dzieci i rehabilitacjom leczniczym dla rolników. Ponadto świadectwo matki piętnastoletniego Carla Acutisa, którego nazywano „influencerem Boga” – jego beatyfikacja odbędzie się wkrótce. Serdecznie zachęcam do nabycia i lektury.
    • Pon, Wt, Śr, Czw, Pt, Sob : 1800
    • Ndz : 900 i 1200