6 września 2020

1. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 1200 będziemy przeżywać nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne zbiory.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy :
    • w poniedziałek (7.09) wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika;
    • we wtorek (8.09) święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny;
    • w środę (9.09) wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy oraz św. Piotra Klawera, prezbitera;
    • w sobotę (12.09) wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.
  3. Biskupi polscy zatwierdzili (28.08) normy dotyczące ujednolicenia różnych wariantów modlitw. Chodzi o to, aby formuły modlitewne, które stosujemy na co dzień, brzmiały jednakowo we wszystkich modlitewnikach oraz podczas wspólnej modlitwy w zgromadzeniu liturgicznym. Zachęcam do zapoznania się ze zmianami. Link do dokumentu https://episkopat.pl/wp-content/uploads/2020/09/2020-09-04b-Ujednolicone-modlitwy-tekst-integralny.pdf.
  4. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klasy ósmej będzie we wtorek o godz. 1600 w salce przy zakrystii.
  5. Rodziców dzieci z klasy trzeciej zapraszam na spotkanie w sprawie przygotowania do I Komunii świętej w piątek po Mszy świętej wieczornej.
  6. Dziękuje za bardzo liczny udział w Mszy świętej przy kaplicy w Kirach w ubiegłą niedzielę. Ofiara złożona wtedy na składkę została podzielona pomiędzy parafię w Podwilku i naszą i wyniosła 944 zł dla każdej parafii. Bóg zapłać!
  7. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary złożone dziś z okazji niedzieli finansowej. Pragnę poinformować, że od połowy sierpnia trwają prace remontowe na plebanii, polegające na przystosowaniu dolnych jej pomieszczeń na kancelarię. Obecnie znajduje się ona wewnątrz plebanii na 1. piętrze. Przyszła lokalizacja znacznie ułatwi dostęp do kancelarii osobom starszym czy poruszającym się na wózku inwalidzkim. Jeśli ktoś jest zainteresowany postępem prac, to serdecznie zapraszam po Mszy świętej na plebanię.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i plebanii. Troskę o naszą świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom od numeru 261 do 270.
  9. Za tydzień 28. Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej pod hasłem: „Człowiek jest powołany do pełni życia”. Nie organizujemy parafialnego wyjazdu. Zachęcam jednak do indywidualnego i rodzinnego pielgrzymowania. Można będzie również uczestniczyć we Mszy świętej z Kalwarii za pośrednictwem transmisji internetowej na stronie diecezji ( https://wdr.diecezja.pl ). Szczegóły na  plakacie pod ogłoszeniami.
  10. Sekcja Babiogórska Grupy Beskidzkiej GOPR serdecznie zaprasza do wzięcia udziału we Mszy Świętej na szczycie Babiej Góry, która odbędzie się w niedzielę 13 września br. o godz. 1200.
  11. Lekcja religii czy katecheza? O tym, jak obecnie wygląda edukacja religijna w 30. rocznicę powrotu religii do szkół można przeczytać w najnowszym Gościu Niedzielnym. Ponadto o niebezpieczeństwach płynących ze strony tzw. „internetowych kaznodziejów”, którzy w czasie pandemii mocno zintensyfikowali swoją działalność. Serdecznie zachęcam do nabycia i lektury.
    • Pon, Wt, Śr : 700
    • Czw, Pt, Sob : 1800