7 listopad 2021

i Narodowe Święto Niepodległości; w Podwilku odpust o 11:00,
      w Jabłonce Msza święta w intencji Ojczyzny o 12:30;
    • piątek (12.11) – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;
    • sobota (13.11)– wspomnienie pierwszych męczenników Polski:
      Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 5. Światowy Dzień Ubogich pod hasłem:  Ubogich zawsze macie u siebie. W tym dniu przed kościołem będzie zbiórka ofiar do puszek na pomoc najuboższym.
    • Pon : 700
    • Wt : 710
    • Śr, Czw, Pt, Sob : 1800
    • Ndz : 900 i  1200
  4. Nasza miejscowość przyłączyła się po raz kolejny do zbiórki rękawic, szalików, czapek oraz skarpet dla najbardziej potrzebujących na zimę. Zebrana nowa odzież w paczkach świątecznych zostanie przekazana dla bezdomnych przez siostry Albertynki z Krakowa i Zakopanego. Odzież można składać do końca listopada w salce przy zakrystii.
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Władysławie Kubacka, Katarzynie, Uli, Ani i Wojtkowi Giądła, Klaudii Zawiślan, Edycie Lis, Elżbiecie Martyniak, Jolancie i Klaudii Martyniak i Angelice Mastela oraz Emilii Zubrzyckiej i Ignacemu Madziarowi za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Na ten tydzień troskę o nasz kościół powierzamy rodzinom z następujących domów: 2a, 4, 4a, 331, 5, 6, 8, 8a, 10 i 12.
  6. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary z okazji niedzieli finansowej.
  7. Kancelaria parafialna jutro (8.11) będzie nieczynna.
  8. Dzisiejszy Gość Niedzielny przypomina nam dwie postacie bohaterskich Orawian, którzy 80 lat temu za swoją miłość do Polski zapłacili najwyższą cenę. Natomiast w krakowskim dodatku do Gościa artykuł o najnowszym pomniku historii w Orawce. Dla dzieci są do zabrania karteczki Ziarno z dzisiejszą Ewangelią. Zachęcam do lektury.
  9. Zapowiedzi przedślubne (Zapowiedź 3)
    Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się:
    Radosław CURYŁO – Parafia NMP Królowej Polski w Mędrzechowie
    Monika KUBACKA – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej
    Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.