11 grudzień 2022

3. Niedziela Adwentu

• Pon, Wt, Śr, Czw i Pt : 1700
    • Sob : 70i 1700
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • poniedziałek (12.12) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe
    • wtorek (13.12) – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
    • środa (14.12) – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  3. Dziś Dzień Modlitw o Dar Potomstwa. Wspierajmy modlitwą i życzliwym słowem małżonków, którzy pragną być rodzicami.
  4. Duszpasterską Radę Parafialną zapraszam na spotkanie na plebanii w najbliższy piątek (16.12) po Mszy świętej wieczornej.
  5. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w najbliższą sobotę (17.12) od 15:00 do 16:30. Jest zaproszonych ośmiu księży. W tym dniu jest również spowiedź w Orawce od 8:30 do 11:00. W innych parafiach: Zubrzyca Górna – poniedziałek (19.12), Podwilk i Lipnica Mała – czwartek (22.12).
  6. Kancelaria parafialna w najbliższą sobotę (17.12) będzie nieczynna.
  7. Na świąteczny kiermasz zapraszają wolontariusze naszej szkoły w przyszłą niedzielę (18.12) po Mszach świętych. Będzie można nabyć ozdobne świece woskowe, szydełkowe ozdoby choinkowe oraz sianko na stół wigilijny. Zebrane ofiary zostaną przekazane na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  8. Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w następny piątek (23.12) od godz. 9:00. W zakrystii można też zgłaszać dodatkowe osoby, które nie korzystają z odwiedzin pierwszopiątkowych.
  9. Małżeństwa przeżywające w tym roku jubileusz 25-lecia i 50-lecia zapraszam na Mszę świętą w ich intencji w święto Świętej Rodziny w piątek 30 grudnia o godz. 17:00. Bardzo proszę o potwierdzenie swojej obecności w zakrystii lub kancelarii, aby można było dla wszystkich Jubilatów przygotować symboliczne pamiątki.
  10. Serdecznie dziękuję za ofiarę … zł i … euro złożoną z okazji niedzieli finansowej.
  11. Dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: Marii Kowalik, Melanii Kowalik, Annie Nowak, Aleksandrze Moniak, Ewie i Ewelinie Blacha oraz Marii i Szymonowi Kott, a Krystynie Mastela i Patrycji Omylak za dołożenie się do ofiary na środki czystości do kościoła. Na ten tydzień troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 91a91b, 92, 92a, 93, 93b, 94a, 95a, 99 i 99a.
  12. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto między innymi przeczytać wywiad na temat działań i decyzji kardynała Karola Wojtyły, które wyprzedzały jego epokę. Dla   dzieci jest Promyczek Dobra z naklejkami. Zachęcam do lektury.
  13. Rodzice, którzy doświadczyli straty dziecka, mogą skorzystać z pomocy grupy wsparcia tworzonej przez Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Więcej informacji na plakacie i ulotkach.
  14. Zbiórka strażaków i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej będzie dziś o godz. 14:00 w remizie OSP. Natomiast w najbliższą sobotę i niedzielę strażacy przyniosą do naszych domów swoje kalendarze. Ofiary, które składamy przy tej okazji, wspierają działalność wychowawczo-sportową młodzieżowych i dziecięcych grup pożarniczych naszej miejscowości. Serdecznie zachęcam do przyjęcia strażackich kalendarzy i radosnej hojności. Dobre dzieła zawsze warto wspierać, a tym bardziej jeśli jest to inwestowanie w rozwój młodego pokolenia.