5 luty 2023

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob : 1700
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • niedziela (5.02) – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
    • poniedziałek (6.02) – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy
    • wtorek (7.02) – wspomnienie bł. Klary Szczęsnej, dziewicy
    • środa (8.02) – wspomnienie św. Hieronima Emilianiego, zakonnika i św. Józefiny Bakhity, dziewicy
    • piątek (10.02) – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
    • sobota (11.02) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Louredes, 31. Światowy Dzień Chorego.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa
    40-godzinnego przed Wielkim Postem będzie dziś od 10:00 do 12:00 oraz od 13:00 do 15:00. Na zakończenie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  4. Dziękuję za ofiary złożone dziś z okazji niedzieli finansowej.
  5. Ofiara na zakony kontemplacyjne zebrana w Święto Ofiarowania Pańskiego wyniosła 1.110 zł. Bóg zapłać!
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Weronice Szpak, Marii Kulawiak, Marii Zaitz, Monice Paholskiej, Annie Zaitz, Małgorzacie Płaciak i Jadwidze Bosak oraz Małgorzacie Szpak, Justynie Kąś, Paulinie Dziwisz, Krystynie Grobarczyk i Annie Sopata za dołożenie się do ofiary na kwiaty. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 183a, 184, 186, 187a, 187b, 189, 190a, 192, 193 194.
  7. Mieszkańcom Roli Ramsowej dziękuję za rozebranie dekoracji bożonarodzeniowych.
  8. Pragnę również bardzo podziękować panom, którzy wczoraj, po obfitych opadach śniegu, pracowali przy odśnieżaniu wokół kościoła, na schodach i podjeździe oraz przy plebanii. Dzięki ich wysiłkowi możemy dziś dotrzeć na Mszę świętą. Serdeczne Bóg zapłać!
  9. Wolontariusze naszej szkoły będą w przyszłą niedzielę rozprowadzać piernikowe serca walentynkowe. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na ufundowanie edukacji dla młodzieży w Ghanie.
  10. Dzisiejszy Gość Niedzielny zawiera artykuł poświęcony różnym formom życia konsekrowanego. Dla dzieci jest nowy Promyczek Dobra z magnesem i naklejkami oraz Staś i Mały Gość. Zachęcam do nabywania i lektury.
  11. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zubrzycy Dolnej informuje, że od 13 do 24 lutego br. rusza rekrutacja dzieci do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2023/2024. Wniosek wraz z załącznikami i zasadami rekrutacji znajduje się na stronie internetowej szkoły i w sekretariacie. Wypełnione wnioski można składać w sekretariacie w godzinach od 8:00 do 14:00 lub w formie elektronicznej na adres mailowy sekretariat@spzd.edu.pl .
  12. Zbiórka strażaków dziś o 14:00 w remizie OSP w Zubrzycy Dolnej.
  13. Metalowe puszki po konserwach oraz wosk ze starych świec do produkcji świec okopowych można jeszcze zostawiać m. in. w salce przy zakrystii. Wszystko zostanie przekazane organizacji na Ukrainie. Więcej informacji na stronie internetowej.