DUSZPASTERSKA RADA PARAFIALNA – WYBORY

Zasady wyboru członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej i jej funkcjonowania określa zatwierdzony przez metropolitę Statut, obowiązujący w całej archidiecezji. Można się z nim zapoznać na TUTAJ .

W skład rady wchodzą:

1. osoby z urzędu: organista, szafarz, kościelny i katechetka;
  2. osoby z nominacji proboszcza: przedstawiciele społeczności i instytucji działających na terenie parafii: szkoły, strażaków, koła gospodyń, wspólnoty urbarialnej i spółki wodociągowej oraz sołtys;
  3. osoby z wyboru parafian: przedstawiciele poszczególnych ról, wybrani spośród zgłoszonych wcześniej kandydatów.

Wybory będą wyglądały następująco: w następną niedzielę (8.03) mieszkańcy ról będą mogli zgłosić na kartkach kandydatów ze swojej roli (przynajmniej dwóch z każdej);  na kartce trzeba napisać, oprócz imienia i nazwiska kandydata, również swoje imię i nazwisko, numer domu i nazwę roli. Kartki będą zbierane przez ministrantów po Mszach świętych przy wyjściu z kościoła. Lista zgłoszonych kandydatów zostanie umieszczona na stronie internetowej parafii oraz na drzwiach wejściowych do kościoła zaraz po niedzieli. Natomiast w kolejną niedzielę (15.03) spośród zgłoszonych kandydatów każda rola wybierze swojego przedstawiciela. Głosować mogą tylko osoby pełnoletnie.