ZAMAWIANIE INTENCJI MSZALNYCH NA ROK 2021

Od poniedziałku (9.11.2020) będę przyjmował intencje mszalne na cały rok 2021. W poniedziałek, wtorek i środę od 1700 do 1800 w salce przy zakrystii, natomiast w pozostałe dni po Mszy świętej wieczornej. Zgodnie z ustaleniami na spotkaniu Duszpasterskiej Rady Parafialnej od nowego roku w środy o godz. 1800 zostanie wprowadzona Msza święta zbiorowa poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza święta w soboty o 1800 będzie odprawiana już jako Msza z niedzieli.

Ze względu na ograniczoną liczbę Mszy świętych, które mogę odprawić w parafii w ciągu roku, będzie można zamówić tylko jedną intencję indywidualną, natomiast dowolną ilość intencji na Mszę świętą zbiorową. Ofiara składana na Mszę zbiorową, to około połowa ofiary na Mszę indywidualną. Ofiary z Mszy zbiorowej będę w części przeznaczał na wydatki związane z duszpasterstwem dzieci i młodzieży w naszej parafii.

Intencje za zmarłych, zamawiane przy okazji pogrzebu, również mogą być przyjmowane na Mszę zbiorową pod warunkiem, że rodzina poinformuje o tym osobę zamawiającą, a ona wyrazi na to zgodę. Intencje indywidualne z pogrzebu będą – tak jak do tej pory –  w porozumieniu z rodziną zmarłego przekazywane do odprawienia poza parafią. Intencje stałe – takie jak na przykład z okazji rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego, na Dzień Kobiet czy Dzień Matki, za strażaków itp. – pozostają bez zmian. Dodatkowo tę listę uzupełniłem o Mszę świętą imieninową (3.07) za ks. Tomasza Worka, pierwszego proboszcza naszej parafii.