KILKA SŁÓW O NASZYM NOWYM NAGŁOŚNIENIU W KOŚCIELE

Instalacja została wykonana przez Firmę Rduch – Elektroakustyka. Całkowicie zostało wymienione nagłośnienie wewnętrzne i zewnętrzne. Głośniki na ścianach w nawach bocznych zastąpiono dwoma cyfrowymi kolumnami akustycznymi umieszczonymi z przodu. Zostały zamontowane dodatkowe głośniki (tzw. odsłuchowe) w prezbiterium oraz na chórze i  w kaplicy pogrzebowej. Z myślą o mamach z małymi dziećmi został zainstalowany głośnik także w salce przy zakrystii. Nagłośnienie zewnętrzne posiada dwie strefy: frontową oraz tylną, uruchamianą na czas procesji wokół kościoła.

Dla osób niedosłyszących, które używają aparatów słuchowych, dziesięć ławek po prawej stronie (patrząc w kierunku ołtarza) jest otoczone tzw. pętlą indukcyjną. W tej strefie sygnał dźwiękowy ze wzmacniacza jest słyszany bezpośrednio w aparacie słuchowym.

W ramach wykonanych prac przygotowano również okablowanie do podłączenia kamery internetowej i domofonu do kontaktu „zakrystia – chór”. Zainstalowano również dodatkowe wejścia mikrofonowe w prezbiterium, przy ołtarzach bocznych i na chórze.

Stare nagłośnienie zostało zdemontowane i spakowane, tak aby w przyszłości można je było przekazać do użytkowania np. na misjach. Koszt wykonanych prac wyniósł 44.761 zł. Wymieniona kwotę zapłaciliśmy w całości.


Wszystkie urządzenia nowego nagłośnienia zostały umieszczone w nowej szafie, umożliwiającej łatwy dostęp i odpowiednią wentylację.