Misterium Męki Pańskiej

W Niedziele 07.042019r po Mszy Świętej o godzinie 9:00 uczniowie z klasy 5A oraz 5B przygotowali w naszym kościele krótkie przedstawienie. Główną organizatorką oraz koordynatorką tego przedstawienia była pani katechetka Anna Bosak. Na wstępie nasz ks. proboszcz zachęcił zebranych do refleksji wielkopostnych inspirowanych przedstawieniem męki Chrystusa. To wydarzenie, stanowi cenną pomoc w przygotowaniu nas na przyjęcie prawdy o Zmartwychwstaniu Chrystusa. Na tej scenie odbywa się coś więcej niż spektakl – odbywa się artystyczne spotkanie z największą tajemnicą wiary, tajemnicą naszego zbawienia. Uczniowie przedstawiają co Jezus Wycierpiał od momentu modlitwy w ogrojcu aż do śmierci na krzyżu.