ŻYCZENIA OD OJCA WŁADYSŁAWA Z RZYMU

Na nadchodzący rok składam Wam najserdeczniejsze życzenia. Niech dobry Bóg rozjaśni pogodne oblicze nad każdym z Was, nad Waszymi Rodzinami i bliskimi, i niech Wam wszystkim błogosławi w każdej chwili 2023 roku.


Kochani Kolędnicy Misyjni,

W kilku słowach chcę Wam pogratulować i bardzo gorąco podziękować za inicjatywę kolędowania by później zebrane środki przekazać na pomoc potrzebującym w jakimś kraju misyjnym. Ogromnie cieszy, że było Was aż dwanaście grup, które po specjalnym rozesłaniu w Święto św. Szczepana udały się do rodzin by kolędować.

Bardzo gorąco dziękuję Księdzu Proboszczowi Piotrowi, który podtrzymuje tę akcję i do niej zachęca. Dziękuję Waszym Rodzicom, że pozwalają się Wam angażować w ten sposób i wreszczie przesyłam serdeczne „Bóg zapłać” dla wszystkich, którzyście przyjęli w swoich domach kolędników misyjnych i udzieliliście im hojnego wsparcia.

Otrzymałem z tej akcji 1700 euro (tj. 8200 złotych), które przekażę na projekt siostry Bernadette ze Zgromadzenia Sióstr św. Gildy pracującej przy parafii Ténado (diecezja Koudougou) w Burkina Faso. Jest ona odpowiedzialna za katolicką organizację kobiecą Christian Mothers Assotiation (Organizacja Matek Chrześcijańskich). Przez swój projekt pragnie pomóc kobietom, aby one z kolei mogły choć w minimalnym stopniu ulżyć swoim rodzinom a zwłaszcza by były w stanie posłać swoje dzieci do szkoły.

Nie dość, że Burkina Faso jest jednym z najbiedniejszych krajów w Afryce, to w ostatnich latach jest nękana przez terroryzm i niestabilność polityczną. W wiadomości z Bożego Narodzenia Sr. Bernadette wspomina: „Terroryści przyszli też do naszej wioski. Na szczęście nie zabili nikogo. Jedynie zniszczyli postarunek żandarmerii. Nie jest nam łatwo”.

Zatem proszę Was by do tej pięknej akcji kolędowania dla misji oraz do ofiar, które złożyliście, dołączyć jeszcze Waszą codzienną modlitwę za cierpiących ludzi i prześladowanych chrześcijan w różnych zakątkach świata. Cierpienie ludzi jest wszędzie takie same.

Na nadchodzący rok składam Wam najserdeczniejsze życzenia. Niech dobry Bóg rozjaśni pogodne oblicze nad każdym z Was, nad Waszymi Rodzinami i bliskimi, i niech Wam wszystkim błogosławi w każdej chwili 2023 roku.

Pamiętam w modlitwie,

o. Władysław Madziar, SVD

Rzym, 30 grudnia 2022