POODPUSTOWE PODZIĘKOWANIA

Z okazji naszego parafialnego odpustu (16.07.2020) składam serdeczne podziękowania:

Panu Bogu za jego Ojcowską troskę i nieustanne błogosławieństwo dla naszej parafii.
Maryi naszej Patronce za jej macierzyńską opiekę, szczególnie w czasie epidemii.

Kapłanom za dzisiejszą obecność i pomoc w spowiedzi przedodpustowej.
Księdzu Stanisławowi Holli, naszemu rodakowi, za przyjęcie zaproszenia do wspólnego świętowania jubileuszu kapłańskiego i za piękny kielich mszlany dla naszej parafii
ks. Zbigniewowi Sudołowi za dzisiejszą posługę kaznodziejską i internetowe rekolekcje wielkopostne.

Naszym najbliższym Rodzicom i Rodzeństwu ze swoimi rodzinami za ich obecność i nieustanne wspieranie nas na drodze kapłańskiej.

Mieszkańcom Roli Sadłowej za przygotowanie kościoła i otoczenia na dzisiejszy odpust.

Strażakom za umycie drogi na cmentarz oraz za przygotowanie i ufundowanie uroczystości jubileuszowej w remizie, a także za nowe vasculum (naczynie do oczyszczania palców po rozdawaniu Komunii świętej).

Trzem rodzinom za ufundowanie pięknego żyrandola, który nie tylko oświetla, ale i wspaniale ozdabia nasza świątynię.
Pewnej osobie za zakupione trzy nowe ornaty maryjne i alby (w których odprawialiśmy sumę odpustową) oraz za nowy Mszał (do kompletu z lekcjonarzami podarowanymi przez rodziców dzieci komunijnych).

Wszystkim parafianom za wszelką życzliwość, otwartość i hojność, dzięki której mamy między innymi nie tylko nowe, ale i nowoczesne nagłośnienie wewnątrz i na zewnątrz koscioła.

Orkiestrze z Zubrzycy Górnej za przyjęcie zaproszenia na nasz odpust, naszej, małej scholce dziecięcej i tej „dorosłej”, liturgicznej służbie ołtarza, małym dzieciom za sypanie kwiatów i dzwonienie na dzwoneczkach podczas procesji, dzieciom w strojach komunijnych, młodzieży i paniom w strojach regionalnych za niesienie feretronów.

Panom: kościelnemu, organiście i szafarzowi za wszelką pomoc organizacyjną w przygotowaniu odpustu. A szafarzowi dodatkowo za umożliwienie naszym chorym skorzystanie także dzisiaj z Komunii Świętej i możliwość zyskania odpustu.

Wszystkim parafialnym fachowcom za wszelką pomoc przy pracach (elektrycznych, stolarskich, fliziarskich) prowadzonych w ostatnim czasie w kościele, szczególnie związanych z nowym oświetleniem i nowym nagłośnieniem.

Kramarzom za dopełnienie swoją obecnością naszej uroczystości i dostosowanie się do naszych porządków organizacyjnych, a panu kościelnemu za udostępnienie swojej łąki pod kramy.

Serdeczne Bóg zapłać!
Ks. Piotr Zioło – proboszcz